Переяслав-Хмельницький сайт міста.
Пятница, 17.05.2024, 03:49
Ви увійшли як Гость | Група "Гости"Вітаю Вас Гость | RSS

Переяслав-Хмельницький сайт міста.

Ознайомитися з новинами міста Переяслав-Хмельницького. На сайті Ви знайдите багато корисної інформації про саме місто так і для себе. В основу сайта покладена інформація про місто Переяслав-Хмельницький та район

добавить на Яндекс

 

Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди
Новини міста Переяслав-Хмельницького
Новини України сьогодні в фото та відео
Музеї Переяслава-Хмельницького
Довідка по містам України
Мандруємо Україною

Хотин, Чернівецька область, Мандруємо Україною
Головна | Блог | Мій профіль | Вихід
Рубрики kino-news.online

Kino-News.Online - сайт на котором не только фильмы онлайн. Но так же премьеры фильмов, новости с мира кино и шоу-бизнеса.



Новини Києва за сьогодні
Наповнення та оновлення стрічки новин за сьогодні Пятница 17.05.2024. Розділ сайту як Новини України пропонує своїм читачам ознайомитися з цікавими новинами України за сьогодні а зокрема міст обласного значення та Автономної Республіки Крим. В розділі Новини України офіційні новини з посиланням на сайти обласних та районних рад. Новини від офіційних сайтів міської ради в якому Ви проживаєте. Інформаційний довідник Переяслав-Хмельницького розширює свої можливості подання інформації для читача і саме тому пропонує ознайомитися з останніми цікавими новинами та провести свое дозвілля дізнаючись останніі новини Вашого міста а саме: за станом на 17.05.2024 Пятница
Реклама: Поделки своими руками для дома. Идеи декора мастер класс подарков фото
Последние новости дом2 слухи дом 2 и сплетни за сегодня с дом 2, дом2новости слухи сегодня

Новини Вінниці за сьогодні

Дніпропетровськ на сьогодні

Донецьк за сьогодні

Житомир за сьогодні

Ужгород за сьогодні

Запоріжжя за сьогодні


Новини Івано-Франківська: події та новини за сьогодні


Новини Кіровограда за сьогодні

Сімферополь за сьогодні

Луганськ за сьогодні

Луцькі новини та події


Новини міста Львів за сьогодні

Новини Миколаєва за сьогодні

Новини Одеси за сьогодні афіша 7 км та міста

Новини Полтави: події сьогодні

Новини Рівного: події за сьогодні

Всі новини Сум свiжi Сумські новини

Новини Тернополя за сьогодні

Новини Харкова і Харківські новини за сьогодні

Новини Херсона в однiй стрiчцi, свiжi новини

Хмельницький новини і події, міська влада

Новини Черкас події та афіша

Новини Чернігова за сьогодні

Новини Чернівців: події та дозвілля
KinoGo-pro.ru - Смотреть бесплатно фильмы в качестве hd 720. Новинки кино 2016, 2017. Фильмы 2017 на KinoGo-pro.ru - Фильмы 2017 на KinoGo-pro.ru - Смотреть бесплатно фильмы в качестве hd 720.Премьеры в кино 2017, 2016. Русские сериалы 2017 на KinoGo-Pro.ru - Смотреть бесплатно сериалы в качестве hd 720. Телесериал 2016, 2017. Боевики Комедии Ужасы Новые фильмы 2018
Категорія

Реклама баннера

Категорія
Вкажіть будь ласка Ваш вік?
Всего ответов: 157

 Дуже Вам вдячний за відповіді.
Оцініть мій сайт
Всего ответов: 80

Категорія


Категорія




Головна » 2012 » Февраль » 28 » Хотин, Чернівецька область, Мандруємо Україною
16:20
Хотин, Чернівецька область, Мандруємо Україною

Хотин

 
Хотин – місто (10 тис. жителів), районний центр, розташований на правому березі Дністра. Перша писемна згадка – 1002 р.
Хотин відомий завдяки знаменитій фортеці, збудованій протягом XV-XVIII ст., коли місто належало молдавським воєводам. У 1621 р. тут відбулася Хотинська битва польсько-турецької війни. В складі польської армії виступило 40-тисячне козацьке військо під керівництвом Петра Конашевича-Сагайдачного.

Історія Хотина

ІІ-VII ст. – На території Хотинщини жили ранньослов’янські племена.
VIII ст. – Виникнення Хотина.
Х-ХІ ст. – Хотин входив до складу Руської держави.
2 пол. ХІІ ст. – Хотин у складі Галицького князівства.
1199 – Місто увійшло до Галицько-Волинського князівства.
2 пол. ХІІІ ст. – У Хотині генуезці збудували фортецю, яка відігравала важливу роль у боротьбі проти турецьких і татарських завойовників. Тут розвивалися ремесла (прядильне, ткацьке, ковальське, гончарне тощо). Хотин стає торговельним центром.
1373 – З утворенням молдавського князівства Хотин, як і вся Північна Буковина, увійшов до його складу. Згодом став важливим торговельним і митним пунктом на північних кордонах.
Кін. XIV – поч. XV ст. – Хотин згадується у "Списку руських городів” (Град на Дністрі ріці Хотень), а також у грамоті молдавського воєводи Олександра від 8 жовтня 1408 року.
XV ст. - Через Хотин проходи торговельний шлях з Молдавії до Польщі й Кам’янця. У місті засновано митницю. Місцеві товари – вовна, мед, вино, хліб – вивозилися Дністром до Чорного моря, а далі – в Іран, Туреччину та інші країни. До Хотина прибували товари з іншим міст. Вигідне розташування, розвиток ремесла і торгівлі сприяли піднесенню культури міста. Тут було створене рукописне Хотинське Євангеліє.
1476 – Хотинці відбили напад військ турецького султана Мухамеда ІІ.
Рубіж XV-XVI ст. – Хотин потрапив у васальну залежність від султанської Туреччини, яка перетворила фортецю на один зі своїх військових форпостів. Населення міста вело боротьбу проти поневолювачів.
1490-1492 – Антипольське та антифеодальне повстання під проводом селянина Мухи та Андрія Борулі.
1538 – Фортеця зазнала великих руйнувань від нападу польських військ, але за часів господаря Петра Рареша її відбудовано і значно розширено.
Сер. XVI ст. – В Хотині влаштовували щорічні ярмарки. Молдавський господар Стефан ІІІ розширив і значно укріпив Хотинську фортецю, яка витримала не одну облогу турецької та польської армій.
1563 – князь Дмитро Вишневецький на чолі 500 запорозьких козаків зайняв Хотинську фортецю.
Х.1620 – Хотин захопила турецька армія, яка вела війну проти Польщі.
1621 – Під Хотином відбулася битва, у ході якої українське козацьке військо на чолі із гетьманом Петром Сагайдачним разом із польським військом, очолюваним Яном Каролем Ходкевичем, перемогла армію турецького султана Османа ІІ. Внаслідок поразки султан мусив припинити воєнні дії й укласти Хотинський мир. За його умовами кордон між Туреччиною і Польщею проходив по Дністру; Туреччина й Кримське ханство зобов’язувалися не чинити грабіжницьких нападів на Україну і Польщу. Зі свого боку Польща передавала Туреччині Хотин і обіцяла заборонити українським козакам судноплавство по Дніпру та не допускати походів запорожців до Криму й Туреччини.
1650 – Під час Визвольної війни козацьке військо під проводом Богдана Хмельницького визволило Хотин.
1653 – Битва під Жванцем. Спільні дії проти турків проводило молдавсько-козацьке військо на чолі з Василем Лупулом та Тимошем Хмельницьким.
1573 – У бою під Хотином польське військо на чолі з коронним гетьманом Яном Собеським разом із козацькими і молдавськими загонами розбили турецьку армію і захопило Хотин.
1711 – Туреччина знову відвоювала у Польщі Хотин і перетворила його на центр адміністративного району – райю.
1718 – Турецький уряд з допомогою французьких інженерів украпив Хотинську фортецю: було викопано рови, вимурувані камінням вали з багатьма бастіонами.
1739, 1769-1774, 1787-1791, 1806 – Під час російсько-турецьких воєн XVIII-ХІХ ст. Хотин чотири рази захоплювали російські війська.
1812 – Бухарестський мирний договір визнав Хотин за Росією, у складі якої він перебував до 1918 р.
1830-1832 – За проектом архітектора Штауберта збудовано гарнізонну церкву Олександра Невського.
1867-1868 – Споруджено Свято-Покровську церкву.
ХІХ ст. – Хотин зберігав військово-стратегічне значення, але з 1856 р. Хотинська фортеця втратили колишню могутність.
Посилюється торговельне значення міста, розвивається судноплавство на Дністрі. Хотин став річковим портом. Це сприяло зростанню населення міста: у 1819 р. тут проживало 3,5 тис. осіб; у 1836 – 10 тис., а у 1861 – 18 тис.
Після реформ 60-х рр. У Хотині виникли перші промислові підприємства, на яких переробляли сільськогосподарську продукцію. До 1899 року тут було кілька водяних млинів.
Місто мало дві лікарні на 5 ліжок, аптеку. Тут діяли два двокласні повітові училища – чоловіче та жіноче, два чоловічі однокласні училища та одне приватне.
На кінець століття населення Хотина становило 23,8 тис. осіб.
1915 – Населення міста становило 24 тис. осіб.
8.03-9.11.1918 – Хотин окупований австрійськими військами.
10.11.1918 – Хотин захопили румунські війська.
23-31.01.1919 – Хотинське повстання – організований виступ населення міст Хотинського повіту, що підтримувало владу УНР, проти румунської окупації. Повстанці захопили Хотин і більшість сіл повіту, з яких вигнали румунську владу. Після запеклих боїв 1 лютого румунські підрозділи захопили Хотин. Близько 4 тис. повстанців разом із 50 тис. втікачів змушені були відступити за Дністер на Поділля. Румунські каральні загони жорстоко розправилися з українським населенням краю. Спалено десятки сіл. Понад 5 тис. селян розстріляно або замордовано.
1930 – За переписом у Хотині проживало 15334 особи.
1940 – У Хотині проживало лише 7 тис. осіб. Румунські колонізатори закрили українські школи, заборонили рідну мову. Навчалося всього 5,5 % населення. Був один приватний кінотеатр, 3 православні вірменські церкви, костьол. 20 синагог, працювало 11 лікарів.
28.06.1940 – Хотин разом з усією Північною Буковиною увійшов до складу СРСР.
7.08.1940 – Утворено Чернівецьку область УРСР із включенням до неї Чернівецького та Хотинського повітів.
8.07.1941-4.04.1944 – Окупація міста німецько-румунськими військами. За роки окупації тут було розстріляно й замордовано 1076 громадян, вивезено на роботи до Німеччини 320 осіб. У Хотині було спалено 2573 будівлі.
1946-1947 – Голодомор, який охопив і Хотинщину.
1959 – Відкрито сільськогосподарський технікум.
1963 – У місті створено історико-краєзнавчий музей. Тут проживало 10,8 тис. осіб.
1970 – Населення міста становило 11,9 тис. осіб.
1990 – У Хотині проживало 12,3 тис. осіб. Працював лісокомбінат, заводи металевих виробів "Калібр”, продтоварів, сироробний, хлібний, цегляний, швейно-художній філіал Герацаївської фабрики "Прут”.
2000 – Хотинський фортеці надано статус історико-архітектурного заповідника.

Галерея Хотина

Збільшити зображення
Збільшити зображення
Збільшити зображення
 

Збільшити зображення
Збільшити зображення
Збільшити зображення
 

Збільшити зображення
Збільшити зображення
Збільшити зображення


Готелі Хотина

«Хотин», готель. Чернівецька обл., Хотин, вул. Олімпійська, 68а. Тел.: (03731) 2-24-70, 2-18-10, (067) 372-42-63.
Новий готель у центрі міста на 21 номер: 11 двомісних, 9 тримісних, 1 п'ятимісний. У номерах: зручності, телефон, ТБ, холодильник, засоби особистої гігієни.
Додатково: кафе, фітнес-зал, масажний кабінет, солярій, сауна, торговельний центр, безкоштовна стоянка з охороною.

«Фортеця», готель. Чернівецька обл., Хотин, вул. О. Кобилянської, 1. Тел.: (03731) 2-40-77.
Готель у центрі.
Додатково: ресторан, сауна, стоянка.

«Олімп», готель. Чернівецька обл., Хотин, вул. Олімпійська, 75. Тел.: (03731) 2-13-61.
Готель при спортивній школі в центрі.
Переглядів: 783 | Додав: veron332009 | Теги: Мандруємо Україною, Хотин, Чернівецька область | Рейтинг: 0.0/0
Джерело: Мандруємо Україною
Сайт: http://www.ukrmandry.com.ua/
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Цікаві ссилки


Прогноз погоди

Група Вконтакті

Архів новин за...

Пошук новин

Новини інших міст
Веб-сайт Першої міської гімназії серед кращих в Україні

Веб-сайт Першої міської гімназії серед кращих в Україні
Електронний ресурс Першої міської гімназії Черкас не лише активно і оперативно щоденно оновлюється, а й результативно бере участь у різного рівня конкурсах.
Нещодавно сайт гімназії посів третє місце у номінації «Шкільні веб-сайти».
Киевское "Динамо" посмотрит на черногорца

Новости

Киевское "Динамо" посмотрит на черногорца

Только что 24-летний центральный защитник Янко Симович, у которого, по словам его агента Радослава Булича, летом истекает контракт с черногорским клубом «Могран», присоединился на утренней тренировке к находящемуся на сборе в Израиле «Динамо».


У Луганську перекрили кисень підпільним торгівцям автозапчастинами.
У Луганську перекрили кисень підпільним торгівцям автозапчастинами.

У Луганську податкова міліція виявила підпільні цеха, де розбирали автомобілі на запчастини.

29 легковиків марок «Фольцваген», «Шкода» та «Опель» чекали  у цих приміщеннях, коли їх розпотрошать та продадуть по гвинтиках. Весь  транспорт був завезений до України незаконно. Жодного папірця на автомобілі власники кримінального підприємства не мали.



Друзі сайту

"Радио Тут Зайцев фм! Ты не поверишь! Дом 2 новости и слухи дом2.ру "Тут Зайцев нет! Скачать музыку 2015

Статистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


...
Яндекс.Метрика


Сайт міста Переяслав-Хмельницький.© 2024
Seo анализ сайта Рейтинг@Mail.ru