Переяслав-Хмельницький сайт міста.
Пятница, 17.05.2024, 18:59
Ви увійшли як Гость | Група "Гости"Вітаю Вас Гость | RSS

Переяслав-Хмельницький сайт міста.

Ознайомитися з новинами міста Переяслав-Хмельницького. На сайті Ви знайдите багато корисної інформації про саме місто так і для себе. В основу сайта покладена інформація про місто Переяслав-Хмельницький та район

добавить на Яндекс

 

Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди
Новини міста Переяслав-Хмельницького
Новини України сьогодні в фото та відео
Музеї Переяслава-Хмельницького
Довідка по містам України
Мандруємо Україною

Мандруємо Україною Київська область Вишгород
Головна | Блог | Мій профіль | Вихід
Рубрики kino-news.online

Kino-News.Online - сайт на котором не только фильмы онлайн. Но так же премьеры фильмов, новости с мира кино и шоу-бизнеса.



Новини Києва за сьогодні
Наповнення та оновлення стрічки новин за сьогодні Пятница 17.05.2024. Розділ сайту як Новини України пропонує своїм читачам ознайомитися з цікавими новинами України за сьогодні а зокрема міст обласного значення та Автономної Республіки Крим. В розділі Новини України офіційні новини з посиланням на сайти обласних та районних рад. Новини від офіційних сайтів міської ради в якому Ви проживаєте. Інформаційний довідник Переяслав-Хмельницького розширює свої можливості подання інформації для читача і саме тому пропонує ознайомитися з останніми цікавими новинами та провести свое дозвілля дізнаючись останніі новини Вашого міста а саме: за станом на 17.05.2024 Пятница
Реклама: Поделки своими руками для дома. Идеи декора мастер класс подарков фото
Последние новости дом2 слухи дом 2 и сплетни за сегодня с дом 2, дом2новости слухи сегодня

Новини Вінниці за сьогодні

Дніпропетровськ на сьогодні

Донецьк за сьогодні

Житомир за сьогодні

Ужгород за сьогодні

Запоріжжя за сьогодні


Новини Івано-Франківська: події та новини за сьогодні


Новини Кіровограда за сьогодні

Сімферополь за сьогодні

Луганськ за сьогодні

Луцькі новини та події


Новини міста Львів за сьогодні

Новини Миколаєва за сьогодні

Новини Одеси за сьогодні афіша 7 км та міста

Новини Полтави: події сьогодні

Новини Рівного: події за сьогодні

Всі новини Сум свiжi Сумські новини

Новини Тернополя за сьогодні

Новини Харкова і Харківські новини за сьогодні

Новини Херсона в однiй стрiчцi, свiжi новини

Хмельницький новини і події, міська влада

Новини Черкас події та афіша

Новини Чернігова за сьогодні

Новини Чернівців: події та дозвілля
KinoGo-pro.ru - Смотреть бесплатно фильмы в качестве hd 720. Новинки кино 2016, 2017. Фильмы 2017 на KinoGo-pro.ru - Фильмы 2017 на KinoGo-pro.ru - Смотреть бесплатно фильмы в качестве hd 720.Премьеры в кино 2017, 2016. Русские сериалы 2017 на KinoGo-Pro.ru - Смотреть бесплатно сериалы в качестве hd 720. Телесериал 2016, 2017. Боевики Комедии Ужасы Новые фильмы 2018
Категорія

Реклама баннера

Категорія
Вкажіть будь ласка Ваш вік?
Всего ответов: 157

 Дуже Вам вдячний за відповіді.
Оцініть мій сайт
Всего ответов: 80

Категорія


Категорія




Головна » 2012 » Февраль » 1 » Мандруємо Україною Київська область Вишгород
22:03
Мандруємо Україною Київська область Вишгород

Вишгород

Вишгород відомий багатьом ще зі шкільного курсу історії. У мене особисто не викликає сумнівів, що кожному відомо про те, що княгиня Ольга жила саме у Вишгороді (тут у неї була резиденція), і що у літопису він зветься «Волзін град». Місто часто згадується у літописах разом із іншими великими містами Київської Русі. Відомий Вишгород з давньоруських часів і кривавими подіями: у 1015 році був вбитий князь Борис Володимирович, тіло його було перевезене у Вишгород і поховане у церкві Святого Василя. У 1020 році у Вишгород були перенесені останки його рідного брата, Гліба. Поховані вони були поруч. А у 1115 році було завершене зведення великого мурованого храму на честь братів (Борис і Гліб – це перші руські святі), де й були перепоховані їхні мощі. До речі, це був найбільший храм Київської Русі. До нашого часу збереглися невеликі його залишки.
Також у Вишгороді скінчив своє життя і Ярослав Мудрий (вже природнім шляхом).
У 1172 році тут відбувався князівський з’їзд, де була прийнята так звана «Правда Ярославичів».

З 1078 року Вишгород був центром удільного Вишгородського князівства, але з 2 пол. ХІІ століття місто починає втрачати провідну роль. У 1191 році князь Давид Ростиславович переніс мощі Бориса і Гліба до Смоленську. Вишгород починає занепадати як духовний центр. Востаннє місто згадується близько 1214 р., коли точилася боротьба між новгородськими та київськими князями. У 1240 р. місто знищене Батиєм.
Докладніше про історію міста можна прочитати у відповідній рубриці.

Що стосується архітектурних пам’яток, то збереглося їх у Вишгороді мало. Аж одна. І не зовсім пам’ятка. Йдеться про Борисоглібську церкву. Як було сказане вище, великий мурований храм на честь святих князів-мучеників було освячено у Вишгороді у 1115 році. Вважається, що храм був зруйнований під час нашестя Батия у 1240 році. У 1614 р. на місці древнього храма побудували дерев’яну церкву, яка спалили поляки у 1651 році. Невдовзі церкву відновили, у 1744 р. перебудували. У 1861-1863 рр. на місці церкви був побудований новий мурований храм за проектом арх. Костянтина Тона. Цей храм дуже постраждав під час ІІ Світової війни, але був відроджений у 90-ті рр. ХХ ст. Поруч із ним є залишки фундаменту древнього Борисоглібського храму, вкриті скляним дашком.

Церква знаходиться на горі, на городищі древнього Вишгорода. Ця місцевість, не дивлячись на те, що «матеріального» нічого з тих часів не залишилося, дихає старовиною. Тут виникає відчуття, що колись на цьому місці вирувало життя.

З вишгородських пагорбів відкривається надзвичайно чудовий краєвид Київського моря. Ліворуч можна побачити Київську ГЕС та Оболонь.

Доїхати до Вишгорода легко і швидко: 15 хвилин маршруткою від станції метро «Героїв Дніпра».


Історія Вишгорода

Давній Вишгород виник у Х ст. у 15 км вище Києва і гирла Десни, на високих пагорбах правого берега Дніпра, біля важливої переправи на торгівельних шляхах. Із самого початку будувався як місто-фортеця, яке було оточене потужними дерево-земляними укріпленнями: валами, ровами, ескарпами. У місто вели три дороги: зі сходу - з долини Дніпра і перевозу; з півдня - з Києва; з півночі - з Поліського шляху.

Площа міста перед татарською навалою становила не менше 80 га. Як усі великі міста Київської Русі Вишгород поділявся на княжу частину - дитинець; кремль та посад - ремісничі житлові квартали, що були як в межах укріплень, так і поза ними (у долині Дніпра).

Вишгород був найближчою до столиці резиденцією великих київських князів. У Х ст. його називали на честь великої княгині - "град Волзин". Володимир Великий тримав тут своїх холопів.

За часів Ярослава Мудрого Вишгород стає значним духовним центром Русі. З 1020 р. в ньому перебували останки перших святих мучеників - князів Бориса і Гліба. Роль Вишгорода, як значного духовного, релігійного центра підтримувалась авторитетом як митрополітів, так і світською владою, особливо великими київськими, чернігівськими та переяславськими князями.

Ярославичами (в 1072 р.) був збудований дерев'яний храм св. Бориса і Гліба. Онуки Ярослава: Святополк, Володимир Мономах та чернігівський Олег Святославич в 1115 р. побудували великий кам'яний собор-мавзолей та оздобили поховання князів золотом і коштовностями. За розмірами це був найбільший храм на Русі.

1115 р. Володимир Мономах будує під Вишгородом перший мост через Дніпро.

З кінця ХІ - початку ХІІ ст. , місто стає значним економічним центром Середньої Наддніпрянщини, де швидко розвиваються гончарне, залізоробне та ювелірне виробництво. Вишгород стає об'єктом пожалування, але не перетворюється на окреме удільне князівство, а залишається передмістям Києва. У Вишгороді знаходились ставленики великого київського князя на правах воєвод: Ярополк Ізяславич, Всеволод Мстиславич, Вячеслав Володимирович, Андрій Юр'євич та ін. Була тут і своя посадська влада - тисяцький, який здійснював і поєднував адміністративне керівництво, поліцейські функції та функції визиску. У цей же час будуються нові укріплення міста.

Із середини ХІІ ст. роль Вишгорода поступово знижується. 1155 р. його самовільно залишає Андрій Юр'євич Боголюбський. У 1169 р. місто стало плацдармом для розгрому Києва, а невдовзі настає черга випробувань і для самого Вишгорода. 1172 р. він витримує дев'ятитижневу облогу коаліції з 20 князів.

Смоленські Ростиславичі, в руках яких перебувало місто у 2-й половині ХІІ ст. (Давид Ростиславич - 1180 р., Мстислав Давидович - 1187 р. та ін.) для зміцнення ролі своїх смоленських, доменіальних володінь переносять останки Бориса і Гліба під Смоленськ і духовна роль Вишгорода занепадає. Востаннє місто згадується близько 1214 р., коли точилася боротьба між новгородськими та київськими князями, Вишгородці стали на бік київсткого князя Мстислава Мстиславича. 1240 р. місто розділило участь Києва та інших міст Середньої Наддніпрянщини: було знищене військами Бату-хана.

Після монголо-татарської навали життя у місті поступово відроджується. За литовських часів Вишгород - невелике містечко. Проте знову зруйноване татарами у 1482 р., і у документах ХV-ХVІ ст. згадується як проста "прикоморня", а в ревізії Київського замку 1543 р. як "земля пуста, людьми неоселена".

ХVІІ ст. Вишгородські землі надаються як вислуга різним людям. У люстраціях (описах) 1616 та 1622 рр. він згадується як містечко укріплене замком з населенням у 100 дворів, з відновленою дерев'яною церквою Бориса і Гліба. Але і Визвольна війна 1648-1654 рр., і Руїна, що прийшла слідом за нею, остаточно зруйнували Вишгород як міський населенний пункт.

У ХVІІІ ст. Вишгород - звичайне київське село, де мешкало в 47 хатах 228 душ селян (1787 р.). Через півстоліття тут було півсотні дворів та 700 людей чоловічої та жіночої статі. Таким Вишгород залишався і в середині ХІХ ст., коли протоієрей М. Сікачинський за проектом відомого архітектора Костянтина Тона побудував на фундаментах давнього Борисоглібського собору цегляну церкву з дзвіницею та церковно-приходську школу.

Епоха капіталізму прийшла у Вишгород разом із цегляними заводами Л. Черноярова, Ф. Березовського та найманою працею. Головною продукцією була вогнетривка цегла - межигірка. Більшість працюючих на заводах - із сусідніх губерній. У невеликій кількості працювали вишгородці і на Межигірській фаянсовій фабриці, яка діяла до 1885 р. і була відома своїм якісним фаянсом, що поставлявся навіть на імператорський стіл. 1900 р. у Вишгороді мешкало півтори тисячі чоловік в 272 подвір'ях, які займались городництвом, садівництвом, хатнім ремеслом та промислом.

У ХХ ст. Вишгород разом з усією Україною пережив і буремні роки революційних змагань, і Громадянську війну, і сталінські репресії, і жахливу окупацію віськами фашистської Німеччини. Як символ жахів останньої війни майже до кінця сторіччя стояла напівзруйнованою церква Бориса і Гліба, яка пам'ятає історичні події листопада 1943 р., коли укотре Вишгород став плацдармом для штурму Києва.

У повоєнну епоху місто знову звелося на ноги, завдяки будівництву велетня гідроенергетики - Київської ГЄС, - однієї з найбільших на той час теплоелетроцентралей Європи. Вишгород спочатку став києво-комсомольським селищем енергетиків, а потім і містом, центром Вишгородського району.
Переглядів: 798 | Додав: veron332009 | Теги: Вишгород, Мандруємо Україною, Київська область | Рейтинг: 0.0/0
Джерело: Мандруємо Україною
Сайт: http://www.ukrmandry.com.ua/
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Цікаві ссилки


Прогноз погоди

Група Вконтакті

Архів новин за...

Пошук новин

Новини інших міст
У Донецьку проведуть масштабний Тиждень добрих справ
У Донецьку проведуть масштабний Тиждень добрих справ
З 25 по 31 березня з ініціативи та за підтримки Міжнародної єврейської студентської організації "Гілель" у восьми найбільших містах України втретє пройде Всеукраїнський благодійний проект "Тиждень Добрих Справ". Даний проект буде приурочений до шостого "Міжнародного Дня Добрих Справ", який відзначається цього року 25 березня. Досконалі добрі справи кожен зможе описати і закріпити на "Стрічці Добрих Справ" в центрі міста.
В Ужгороді презентували художній фільм «Ілюзію Щастя»
В Ужгороді презентували «Ілюзію Щастя» В Ужгороді презентували «Ілюзію Щастя»

28 лютого в Ужгородському прес-клубі відбулася презентація відзнятого на Закарпатті короткометражного художнього фільму «Ілюзія щастя».

Олег Варфоломєєв, режисер фільму, керівник студії «ФІНТ» розповів, що ідея відзняти фільм вперше у групи ентузіастів з’явилася навесні 2011-го року, а точніше у квітні.

 


Сегодня - праздник, отмечаемый раз в 4 года 29.02.2012 Прогноз фэн-шуй
Сегодня - праздник, отмечаемый раз в 4 годаСегодня - праздник, отмечаемый раз в 4 года

29 февраля по календарю удачи - хороший день почти для всех. Особенно он благоприятен для женщин, добрые мысли и планы имеют все шансы воплотиться в жизнь. Сегодня не следует оставаться в одиночестве. Сегодня можно экспериментировать с внешностью.



Друзі сайту

"Радио Тут Зайцев фм! Ты не поверишь! Дом 2 новости и слухи дом2.ру "Тут Зайцев нет! Скачать музыку 2015

Статистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


...
Яндекс.Метрика


Сайт міста Переяслав-Хмельницький.© 2024
Seo анализ сайта Рейтинг@Mail.ru