Переяслав-Хмельницький сайт міста.
Вторник, 21.05.2024, 08:45
Ви увійшли як Гость | Група "Гости"Вітаю Вас Гость | RSS

Переяслав-Хмельницький сайт міста.

Ознайомитися з новинами міста Переяслав-Хмельницького. На сайті Ви знайдите багато корисної інформації про саме місто так і для себе. В основу сайта покладена інформація про місто Переяслав-Хмельницький та район

добавить на Яндекс

 

Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди
Новини міста Переяслав-Хмельницького
Новини України сьогодні в фото та відео
Музеї Переяслава-Хмельницького
Довідка по містам України
Мандруємо Україною

Мандруємо Україною Закарпатська область Мукачево
Головна | Блог | Мій профіль | Вихід
Рубрики kino-news.online

Kino-News.Online - сайт на котором не только фильмы онлайн. Но так же премьеры фильмов, новости с мира кино и шоу-бизнеса.



Новини Києва за сьогодні
Наповнення та оновлення стрічки новин за сьогодні Вторник 21.05.2024. Розділ сайту як Новини України пропонує своїм читачам ознайомитися з цікавими новинами України за сьогодні а зокрема міст обласного значення та Автономної Республіки Крим. В розділі Новини України офіційні новини з посиланням на сайти обласних та районних рад. Новини від офіційних сайтів міської ради в якому Ви проживаєте. Інформаційний довідник Переяслав-Хмельницького розширює свої можливості подання інформації для читача і саме тому пропонує ознайомитися з останніми цікавими новинами та провести свое дозвілля дізнаючись останніі новини Вашого міста а саме: за станом на 21.05.2024 Вторник
Реклама: Поделки своими руками для дома. Идеи декора мастер класс подарков фото
Последние новости дом2 слухи дом 2 и сплетни за сегодня с дом 2, дом2новости слухи сегодня

Новини Вінниці за сьогодні

Дніпропетровськ на сьогодні

Донецьк за сьогодні

Житомир за сьогодні

Ужгород за сьогодні

Запоріжжя за сьогодні


Новини Івано-Франківська: події та новини за сьогодні


Новини Кіровограда за сьогодні

Сімферополь за сьогодні

Луганськ за сьогодні

Луцькі новини та події


Новини міста Львів за сьогодні

Новини Миколаєва за сьогодні

Новини Одеси за сьогодні афіша 7 км та міста

Новини Полтави: події сьогодні

Новини Рівного: події за сьогодні

Всі новини Сум свiжi Сумські новини

Новини Тернополя за сьогодні

Новини Харкова і Харківські новини за сьогодні

Новини Херсона в однiй стрiчцi, свiжi новини

Хмельницький новини і події, міська влада

Новини Черкас події та афіша

Новини Чернігова за сьогодні

Новини Чернівців: події та дозвілля
KinoGo-pro.ru - Смотреть бесплатно фильмы в качестве hd 720. Новинки кино 2016, 2017. Фильмы 2017 на KinoGo-pro.ru - Фильмы 2017 на KinoGo-pro.ru - Смотреть бесплатно фильмы в качестве hd 720.Премьеры в кино 2017, 2016. Русские сериалы 2017 на KinoGo-Pro.ru - Смотреть бесплатно сериалы в качестве hd 720. Телесериал 2016, 2017. Боевики Комедии Ужасы Новые фильмы 2018
Категорія

Реклама баннера

Категорія
Вкажіть будь ласка Ваш вік?
Всего ответов: 157

 Дуже Вам вдячний за відповіді.
Оцініть мій сайт
Всего ответов: 80

Категорія


Категорія




Головна » 2012 » Февраль » 1 » Мандруємо Україною Закарпатська область Мукачево
19:27
Мандруємо Україною Закарпатська область Мукачево
Мукачево
 Мукачеве – друге за чисельністю місто Закарпаття (82,5 тис. осіб), районний центр. Розташоване на берегах річки Латориця. Крім цих офіційних фактів можна відразу додати, що Мукачеве неофіційна туристичні столиця Закарпаття. Саме тут розташований найвідоміший замок краю, а може й усієї України, - «Паланок» . І подивитися на нього везуть групи туристів з усієї України і не тільки. Але не одним замком відоме Мукачеве. Але про це згодом.

А для початку трошки прояснимо, як же все ж таки називається місто. Що я маю на увазі? Просто у різних джерелах місто зветься по-різному: МукачевЕ або МукачевО. Щойно ви приїдете потягом до міста, то на головному фасаді вокзалу вас зустріне надпис «Мукачево». Тут можемо вважати, що надпис залишився ще з радянських часів. Але ж на сайті Мукачівської міської ради місто також закінчується на «О», що знов же відповідає нормам російської мови (або може й «русинської»). Але ж ніяк не української. На географічних картах місто називається «Мукачеве», так же й на офіційному сайті Верховної Ради України. Тобто, єдиної думки немає. Тому, називайте, як вам більше подобається. А ми будемо називати згідно з нормами української мови. Ти більше, що й «Microsoft Word» з нами згодний. сторію міста ви можете докладніше прочитати у відповідній рубриці нашого сайту (тут), а зараз тільки коротенько згадаємо, що перша писемна згадка про місто належить до 896 року, магдебурзьке право Мукачеве отримало у 1445 році. Бурхливі події розгорталися тут на початку XVIII століття, коли угорці активно боролися (з 1672 до 1711 рр.) з Австрією. Саме Мукачеве було форпостом боротьби куруців (так називали повстанців – противників Габсбургів, а прибічники імперії звалися лабанцями) під керівництвом трансильванського князя Ференца ІІ Ракоці. Він був провідником найбільшого й найвідомішого повстання куруців. І останнього (у 1711 році Ракоці зазнав поразки й усі його величезні володіння перейшли до рук Габсбургів). А от ще раніше, з 2 половини XVII ст., тут з австрійцями боролися й мати Ференца ІІ Ракоці – Ілона Зріні, і її другий чоловік – вітчим Ференца – Імре Текелі.

Як вже було сказано, найвідомішою пам’яткою Мукачевого є замок «Паланок», який дуже мальовничо стоїть на горі на західній околиці міста. На нашому сайті є окрема сторінка, присвячена замку, із красивою галереєю. Тому тут, у оглядовій статті, обмежуся короткою інформацією і мінімумом фото. Отже, існує замок з кінця XIV ст., коли його почав розбудовувати славетний подільський князь Федір Корятович (або Коріатович). На подвір’ї замку встановлено пам’ятник його засновникові, який виконує бажання. Ну є в нашого (і не тільки) народу звичка вигадувати легенди про те, що треба потриматися за якусь частину тіла того чи іншого пам’ятника і бажання здійсниться. Тому усі бронзові пам’ятники обов’язково виблискують затертими, аномально яскравими носами, ґудзиками, вухами тощо. Мукачівський Корятович виблискує вказівним пальцем. (От якщо би бажання ці дійсно здійснювалися, то одна половина українців були б олігархами, а друга – їхніми дружинами.)

З першої половини XVII століття замок з правом успадкування придбав князь Дєрдь Ракоці. (Правильніше сказати «Дьйордь». Адже угорською пишеться «Gyorgy», а у цій мові сполучення літер «GY» читається як «ДЬ». Тобто виявляється «Дьйордь» - то просто Георгій, або ж Юра.) Ракоці були тут володарями до 1711 року. Потім тут була в’язниця, а зараз - музей.

Як вже було сказане, замок розташований на горі, тому якщо вам хочеться потрапити до нього швидко, то можете взяти з центру міста таксі, адже громадський транспорт на замкову гору не заїжджає. А гора така собі немаленька. І тут хочеться сказати, що у нашій країні все тече, все змінюється, крім цін на таксі у Закарпатті. Тут якийсь таксокомунізм. Так що користуйтеся, поки не пізно. У замку крім власне красивих і міцних веж і стін можна подивитися декілька експозицій: є й картини, є й предмети побуту, але, як на мене, то не дуже цікаво. Куди більш цікавими та мальовничими є краєвиди, які відкриваються зі стін замку. А от сам замок виглядає «с землі» з різних боків по-різному. Найкрасивіший вигляд він має при в’їзді у місто з боку Берегова. Звідси й фотографуйте. А ще краще – з вертольоту.

Тепер традиційно зробимо огляд культових споруд міста. Найвідомішою пам’яткою тут є Миколаївський монастир, який вважається найстарішим в Україні. Вважається, що перші поселення тут виникли у IX столітті, але документальних підтверджень тому немає. А у документах обитель згадується лише у XIV столітті, коли ці землі були віддані все тому ж князю Федору Корятовичу, який і збудував тут першу церкву. Ті будівлі, що є в монастирі зараз, є більш сучасними. Головний храм – Миколаївська церква – був побудований у 1789-1804 рр. Вигляд у церкви явно неправославний, адже будувалася вона у час, коли монастирем володіли уніати. А жіночим монастирем обитель стала у 1949 році після заборони діяльності греко-католицької церкви.
Знаходиться монастир на околиці Мукачева, з боку в’їзду до міста зі Сваляви.

Але що ми все по околицях вештаємось? Час вже нарешті побачити чарівну центральну частину міста. Тут теж є декілька цікавих храмів.

От, наприклад, костел Святого Мартіна на вулиці Миру. Він був зведений тут у 1904 році на місці свого попередника, що існував з XIV століття і був розібраний через те, що дуже застарів аж до аварійного стану. Але найбільш цінною пам’яткої, ніж новий костел, є каплиця, що стоїть у дворі, - те, що залишилося від колишнього костелу Святого Мартіна. Ця споруда відноситься до XIV століття, коли у Європі все ще володарювала готика (а у східній Європі тільки почалася). У каплиці є усі елементи цього стилю: гостроконечний дах, контрфорси, роза на входом, стрілчасті вікна. Всередині збереглися розписи XIV століття. Сама каплиця непомітно і скромно розташувалася у тіні свого нового собрата-костелу, тому її майже непомітно і можна пройти повз. Так що обов’язково зайдіть у двір костелу, щоб побачити найстарішу будівлю Мукачевого. Неподалік, на вулиці Духновича, можна побачити реформаторський костел 1795 року побудови з симпатичним півником на даху. Також у центрі є Успенська греко-католицька церква (ХІХ ст.) Але, на мій погляд, найбільш цікавим храмом центру міста є православна церква Почаївської ікони Божої Матері, яка зовсім не є пам’яткою архітектури. Збудована вона була у 1993 році, але є настільки оригінальною і цікавою, що жодним чином не виглядає сучасною «потворою» на тлі старовинної мукачівської архітектури. Тут у нас є картинка першої кам’яної церкви вищезгаданого Миколаївського монастиря 1661 року, яка не збереглась нині. Може, вона надихнула сучасного архітектора на створення проекту. Адже дуже схоже.

Ну, і традиційно запинимось на найбільш цікавих пам’ятках громадської архітектури міста.

Найприємніше місце центру Мукачевого – ріг вулиць Миру і Пушкіна. Тут стоїть найкрасивіша споруда міста – легкий, повітряний, ажурний казковий палац бірюзового кольору, який насправді є просто адмінбудівлею органу місцевого самоврядування. Одним словом, ратуша. Вона була збудована у 1903 році за проектом угорського архітектора Яноша Бабули (так і хочеться сказати - Іво Бобула). Звичайно, це не перша ратуша міста. До цього існували декілька, але вони до нашого часу не дійшли. Хочеться зауважити, що навпроти є дуже популярний у народі заклад «Пельмені у Філіпа», де подають власноруч зроблені пельмені і не тільки. Нам сподобалося (але вареники з картоплею не беріть – вони порожні).

Неподалік, на все тій же вулиці Миру знаходиться одна з найдавніших споруд Мукачевого – Білий дім. Він не такий помпезний і всесвітньовідомий, як його вашингтонський тезка, але старший. Зведений він був у 1667 році і був палацом князів Ракоці (його так і зараз називають інколи). Протягом 1746-1748 рр. палац був перебудований до того, що зараз він зовсім не нагадує первісного варіанту зовсім нічим, навіть кольором. Тому якщо ви будете шукати щось біле палацоподібне на вулиці Миру, то не марнуйте часу. Знаходиться Білий дім у дворі, який можна ідентифікувати за ажурною кованою огорожею. Сам палац рожевий, має скромний вигляд. Зараз у ньому художня школа.


Переглядів: 773 | Додав: veron332009 | Теги: Мукачево, Мандруємо Україною, Закарпатська область | Рейтинг: 5.0/1
Джерело: Мандруємо Україною
Сайт: http://www.ukrmandry.com.ua/
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Цікаві ссилки


Прогноз погоди

Група Вконтакті

Архів новин за...

Пошук новин

Новини інших міст
На 8 березня у Хмельницькому ярмаркуватимуть

На 8 березня у Хмельницькому ярмаркуватимуть
На 8 березня у Хмельницькому ярмаркуватимуть. Про це повідомив голова облдержадміністрації Василь Ядуха. - Я вважаю, що сьогодні ми маємо об’єднати всі зусилля аби реально відпрацювати всі механізми по ціновій політиці.
Завтра на главной площади Харькова сожгут чучело Масленицы Завтра на главной площади Харькова сожгут чучело Масленицы

Завтра на главной площади Харькова сожгут чучело Масленицы

Завтра на главной площади Харькова сожгут чучело Масленицы

Масленичные гуляния в Харькове будут проходить с 25 по 26 февраля.

В эти дни жителей и гостей города на главной площади города с полудня до восьми часов вечера будет радовать масленичная ярмарка. Также посетителей будут радовать народные песенные коллективы, которые будут развлекать прихожан песнями и плясками. На ярмарке всех гостей будут угощать свежеиспечёнными блинчиками. Концерт будет радовать гостей до шести часов вечера. А в половину пятого дня, горожан будет радовать театральное шествие от Оперного театра до центральной площади.


На Рівненщині пройшов з'їзд фермерів
На Рівненщині пройшов з'їзд фермерів

28 лютого в обласній державній адміністрації відбувся з'їзд фермерів Рівненської області за участю заступника начальника головного управління Держкомзему у Рівненській області Придатка О.М.

Друзі сайту

"Радио Тут Зайцев фм! Ты не поверишь! Дом 2 новости и слухи дом2.ру "Тут Зайцев нет! Скачать музыку 2015

Статистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


...
Яндекс.Метрика


Сайт міста Переяслав-Хмельницький.© 2024
Seo анализ сайта Рейтинг@Mail.ru