Переяслав-Хмельницький сайт міста.
Пятница, 17.05.2024, 15:48
Ви увійшли як Гость | Група "Гости"Вітаю Вас Гость | RSS

Переяслав-Хмельницький сайт міста.

Ознайомитися з новинами міста Переяслав-Хмельницького. На сайті Ви знайдите багато корисної інформації про саме місто так і для себе. В основу сайта покладена інформація про місто Переяслав-Хмельницький та район

добавить на Яндекс

 

Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди
Новини міста Переяслав-Хмельницького
Новини України сьогодні в фото та відео
Музеї Переяслава-Хмельницького
Довідка по містам України
Мандруємо Україною

Полтава, Полтавська область, Мандруємо Україною
Головна | Блог | Мій профіль | Вихід
Рубрики kino-news.online

Kino-News.Online - сайт на котором не только фильмы онлайн. Но так же премьеры фильмов, новости с мира кино и шоу-бизнеса.



Новини Києва за сьогодні
Наповнення та оновлення стрічки новин за сьогодні Пятница 17.05.2024. Розділ сайту як Новини України пропонує своїм читачам ознайомитися з цікавими новинами України за сьогодні а зокрема міст обласного значення та Автономної Республіки Крим. В розділі Новини України офіційні новини з посиланням на сайти обласних та районних рад. Новини від офіційних сайтів міської ради в якому Ви проживаєте. Інформаційний довідник Переяслав-Хмельницького розширює свої можливості подання інформації для читача і саме тому пропонує ознайомитися з останніми цікавими новинами та провести свое дозвілля дізнаючись останніі новини Вашого міста а саме: за станом на 17.05.2024 Пятница
Реклама: Поделки своими руками для дома. Идеи декора мастер класс подарков фото
Последние новости дом2 слухи дом 2 и сплетни за сегодня с дом 2, дом2новости слухи сегодня

Новини Вінниці за сьогодні

Дніпропетровськ на сьогодні

Донецьк за сьогодні

Житомир за сьогодні

Ужгород за сьогодні

Запоріжжя за сьогодні


Новини Івано-Франківська: події та новини за сьогодні


Новини Кіровограда за сьогодні

Сімферополь за сьогодні

Луганськ за сьогодні

Луцькі новини та події


Новини міста Львів за сьогодні

Новини Миколаєва за сьогодні

Новини Одеси за сьогодні афіша 7 км та міста

Новини Полтави: події сьогодні

Новини Рівного: події за сьогодні

Всі новини Сум свiжi Сумські новини

Новини Тернополя за сьогодні

Новини Харкова і Харківські новини за сьогодні

Новини Херсона в однiй стрiчцi, свiжi новини

Хмельницький новини і події, міська влада

Новини Черкас події та афіша

Новини Чернігова за сьогодні

Новини Чернівців: події та дозвілля
KinoGo-pro.ru - Смотреть бесплатно фильмы в качестве hd 720. Новинки кино 2016, 2017. Фильмы 2017 на KinoGo-pro.ru - Фильмы 2017 на KinoGo-pro.ru - Смотреть бесплатно фильмы в качестве hd 720.Премьеры в кино 2017, 2016. Русские сериалы 2017 на KinoGo-Pro.ru - Смотреть бесплатно сериалы в качестве hd 720. Телесериал 2016, 2017. Боевики Комедии Ужасы Новые фильмы 2018
Категорія

Реклама баннера

Категорія
Вкажіть будь ласка Ваш вік?
Всего ответов: 157

 Дуже Вам вдячний за відповіді.
Оцініть мій сайт
Всего ответов: 80

Категорія


Категорія




Головна » 2012 » Февраль » 27 » Полтава, Полтавська область, Мандруємо Україною
01:51
Полтава, Полтавська область, Мандруємо Україною

Полтава

Полтава – обласний центр (308 тис. жителів) на берегах р. Ворскли. Сперще згадується (як Лтава) у 1174 р. Під час Північної війни (поч. XVIII ст.) околиці Полтави були місцем, де відбувалися ключові події.
Архітектурна спадщина Полтави надзвичайно цікава. Заслуговує на увагу ансамбль адміністративних споруд початку ХІХ ст. на Круглій площі, а також ансамбль Хрестовоздвиженського монастиря (XVII-XVIII ст.)

Історія Полтави

Полтава – обласний центр, який знаходиться на високому лівому березі річки Ворскла, лівого притоку Дніпра.

Археологічні дослідження свідчать про те, що на території сучасної Полтави люди мешкали ще 15 тисяч років тому. У VI-V ст. до н.е. на цій території проживали скіфські племена. У VII-XIII ст. тут мешкали слов'янські племена сіверян. Археологи кажуть про безперервне проживання людей у Полтаві аж до рубежу VIII - IX ст.

Перша письмова згадка про літописну Лтаву відноситься до 1173 р. (Іпатіївський літопис). Назва міста поступово змінювалася: Лтава – Олтава – Полтава. Дослідники вбачають можливі значення цієї назви як похідні від слов'янських слів "огорожа", "огороджене тином місце", і пов'язують із давньоруською традицією найменування поселень за ім'ям найближчої водної артерії - струмка Лтави (правогопритоку Ворскли).

Засноване слов'янами-сіверянами у IX ст. укріплене першопоселення на Івановій горі поклало початок розвитку давньоруського граду Х-ХІІІ ст. Розкопки, проведені в історичному центрі (Червона площа, вул. Спаська, Першотравневий проспект), виявили ділянки міської забудови, вулиці, житло, господарські і виробничі приміщення давніх полтавців. Ці наукові свідчення стали фундаментом офіційного визнання 1100-літнього віку Полтави у 1999 році. Отже, нині археологічними дослідженнями доведено, що Полтаву (першопоселення на її сучасній території) було засновано у 899 році.

Сучасний варіант назви міста згадується в письмових джерелах лише у XV ст. На той час Полтава знаходилася під володінням литовського князя Вітовта, який в 1430 році передав місто у володіння князю Олександру Глинському. В 1641 Полтава перейшла у володіння до Станіслава Конецьпольського, а у 1646 році нею заволодів український магнат Ярема Вишневський. В 1641 році Полтава була офіційно названа містом. Орієнтовно в цей же час в Полтаві було створено місцеве самоуправління, основане на магдебурзькому праві.

Під час визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького Полтава допомагала порохом, продуктами, зброєю. У 1648 р. Полтава стає центром Полтавського полку (вся територія України була поділена на територіально-військові одиниці – полки). У 1657-1658 рр. в Полтаві запалився бунт проти гетьмана Івана Виговського. Очолив бунт полтавський полковник Мартин Пушкар. Виговський подавив цей бунт, а Полтава була розграбована союзниками гетьмана - татарами.

У 1700-1721 рр. між Росією та Швецією точилася Північна війна. В 1709 році біля Полтави відбулася головна в цій війні битва, яка стала поворотною в тогочасній європейській історії і багато в чому визначила подальшу долю України.
На початку XVIII ст. в Полтаві було декілька цехів, в які об'єдналися понад 300 ремісників. Але російською адміністрацією Полтави було ліквідовано магдебурзьке право. В 2 половині XVIII ст. місто славилося своїми ярмарками, їх було чотири. На всю Україну славилася полтавська Іллінський ярмарок. В рік її відвідувало близько 40 тис. людей.

З 1775 року Полтава входить до складу Новоросійської губернії, а в 1784 - до Катеринославського намісництва. В 1796-1802 рр. Полтава є частиною Чернігівської губернії.

У 1802 р. 8-тисячне місто стало губернським центром. У зв'язку зі 100-річним ювілеєм Полтавської битви столиця губернії почала забудовуватися кращими зодчими як "малий Петербург”. Відтоді сучасна Полтава успадкувала свою центральну частину — унікальний ансамбль Круглої площі, від якої відходили 8 вулиць. В 1804-1811 рр. було збудовано 7 великих адміністративних будинків, побудований міст через Ворсклу.

У І пол. ХІХ ст. у місті було відкрите повітове училище. Освітньою основою становлення Полтави як осередку духовного життя стали, чоловіча гімназія, інститут шляхетних дівиць, духовне училище при Хрестовоздвиженському монастирі, кадетський корпус, школи садівництва та краснописців, а також губернська публічна бібліотека і газета "Полтавские губернские ведомости”. До початку 1860-го р. у місті з 30 тис. жителів, було відкрито також жіночу гімназію, щоденну та 5 суботніх і недільних шкіл. Для них місцеві вчителі видали граматист й український правопис, а Т. Шевченко надіслав 1000 примірників свого "Букваря”.

У ІІ пол. ХІХ ст. освітні заклади Полтави поповнилися учительським інститутом, б гімназіями, 5 училищами, 2 духовними, 6 земськими, 27 церковнопарафіяльними та 19 єврейськими школами, 5 клубами і 8 бібліотеками, 4 друкарнями і 2 видавництвами (в яких уперше в Україні побачили світ повне видання "Кобзаря” та різноманітна педагогічна література), Природничо-історичним музеєм Полтавського губернського земства, відділенням Російського музичного товариства з власним симфонічним оркестром і музичним училищем. У Полтаві активно працювали Вчена архівна комісія, Церковно-археологічний комітет. Широкого розголосу набула діяльність чи не найпрогресивнішого в Україні полтавського губернського земства.

Головним здобутком Полтави у ХІХ ст. було нарощування духовного потенціалу. У 1818-1819 рр. в училищі вчився Микола Гоголь. В Полтавській гімназії також навчався письменник Михайло Старицький, суспільний діяч Михайло. Драгоманов, видатний математик В.М. Остроградський. В 1844 році місто відвідував Тарас Шевченко. В 1891 році за ініціативи В.В. Докучаєва було відкрито Полтавський краєзнавчий музей. В Полтаві жили і працювали такі видатні інтелектуали, як П. Мирний, І. Нечуй-Левицький і В. Короленко, В. Докучаєв і В. Вернадський, М. Вавилов і М. Скліфосовський, М. Кропивницький та ін.

Наприкінці ХІХ ст. місто не стало індустріальним: хоч на поч. 1870-го р. у ньому з'явилася залізниця з депо і майстернями, а в 1889 р. - чавуноливарний завод. Проте загалом до 1914 р. у 60-тисячному губернському центрі переважали невеликі підприємства.

Входження Полтавщини до визначеної царизмом межі осілості євреїв у імперії зумовило формування в центрі губернії (де проживало понад 10 тис. євреїв) єврейської общини. У 1904 р. в Полтаві утворилася єврейська соціал-демократична партія на чолі з Бороховим. Тут почалася політична кар'єра полтавця Бен-Цві Іцхака, другого президента Ізраїлю 1950-х рр.

Багата культурна основа сприяла розвитку української ідейно-політичної думки. Таємний гурток "Унія” у 1874-1875 рр. сформулював політичну мету — досягнення національної незалежності України, яка була успадкована його наступниками. Об'єднані у "вільні громади” полтавські інтелігенти разом з київськими, ніжинськими і харківськими однодумцями створили у 1900 р. Революційну українську партію. Із неї вийшли більшість політичних кадрів національної революції 1917-1920 рр. Саме виступ у Полтаві ідеолога РУП Миколи. Міхновського з брошурою "Самостійна Україна” мав визначальний вплив на політичне майбутнє тоді юного полтавця Симона Петлюри. Відкриття у 1903 р. пам'ятника І. Котляревському (уродженцю міста) об'єднало в Полтаві провідну інтелігенцію України, адміністративна ж заборона виступів українською мовою революціонізувала суспільні настрої.

Після революційних подій 1917-1920-х рр. у Полтаві працювало 224 дрібних підприємства. Працювала лісопилка, типографія, кондитерський завод. В місті було 23 школи. В 1929 році відкривається м'ясокомбінат.

З 18 вересня 1941 року до 23 вересня 1943 місто було окуповане німцями. Було знищено 83 підприємства, електростанцію, водогін, каналізацію, 2/3 житлового фонду, навчальні і медичні заклади, театри, бібліотеки. Розстріляно і закатовано 18200 полтавців, в т. ч. 5087 дітей.

Післявоєнне відновлення Полтави відбувалося в 1950-х рр., пізніше почалася газифікація міста, з'явилося телебачення. З 1962 р. вулицями закурсували перші тролейбуси. Символами відродженої духовності полтавців стали нова будова театру ім. М. Гоголя (1958) і відбудова з руїн, залишених фашистами, унікального будинку краєзнавчого музею (1964).

Галерея Полтави

Збільшити зображення
Збільшити зображення
Збільшити зображення
Збільшити зображення
Збільшити зображення
Збільшити зображення
Збільшити зображення
Збільшити зображення
Збільшити зображення
Збільшити зображення
Збільшити зображення
Збільшити зображення
Збільшити зображення
Збільшити зображення
Збільшити зображення
Збільшити зображення
Збільшити зображення
Збільшити зображення
Збільшити зображення
Збільшити зображення
Збільшити зображення
Збільшити зображення
Збільшити зображення
Збільшити зображення

Переглядів: 894 | Додав: veron332009 | Теги: Полтавська область, Мандруємо Україною, полтава | Рейтинг: 0.0/0
Джерело: Мандруємо Україною
Сайт: http://www.ukrmandry.com.ua/
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Цікаві ссилки


Прогноз погоди

Група Вконтакті

Архів новин за...

Пошук новин

Новини інших міст
Львівські студенти вивчають англійську, спілкуючись з іноземцями
Львівські студенти вивчають англійську, спілкуючись з іноземцями
У Львові вже вп’яте розпочався проект Language School від міжнародної організації AIESEC у Львові. Language School – це проект, спрямований на студентів, які прагнуть покращити свій рівень володіння англійською мовою, і поспілкуватись з цікавими людьми з різних країн світу.
У Донецьк кінець світу прийде раніше (ФОТО)

У Донецьк кінець світу прийде раніше (ФОТО)

Багато хто вірить, що кінець світу відбудеться в грудні 2012 року, а от донеччани зібрались його урочисто зустріти вже в лютому цього року.

Good Mood group пропонує всім любителям, а також усім ненависникам теорій про календар індіанців Майя відвідати тематичну вечірку Кінець Світу. 29 лютого.


В Херсоні взялися за налагодження роботи дозвільного центру
В Херсоні взялися за налагодження роботи дозвільного центру
Заступник голови облдержадміністрації Анатолій Хоменко провів нараду з питань налагодження роботи  обласного дозвільного центру. У нараді взяли участь Василь Котенков, перший заступник Херсонського міського голови та Юлія Реєбер, начальник Головного управління економіки обласної державної адміністрації.


Друзі сайту

"Радио Тут Зайцев фм! Ты не поверишь! Дом 2 новости и слухи дом2.ру "Тут Зайцев нет! Скачать музыку 2015

Статистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


...
Яндекс.Метрика


Сайт міста Переяслав-Хмельницький.© 2024
Seo анализ сайта Рейтинг@Mail.ru