Переяслав-Хмельницький сайт міста.
Пятница, 17.05.2024, 22:30
Ви увійшли як Гость | Група "Гости"Вітаю Вас Гость | RSS

Переяслав-Хмельницький сайт міста.

Ознайомитися з новинами міста Переяслав-Хмельницького. На сайті Ви знайдите багато корисної інформації про саме місто так і для себе. В основу сайта покладена інформація про місто Переяслав-Хмельницький та район

добавить на Яндекс

 

Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди
Новини міста Переяслав-Хмельницького
Новини України сьогодні в фото та відео
Музеї Переяслава-Хмельницького
Довідка по містам України
Мандруємо Україною

Старий Самбір, Львівська область, Мандруємо Україною
Головна | Блог | Мій профіль | Вихід
Рубрики kino-news.online

Kino-News.Online - сайт на котором не только фильмы онлайн. Но так же премьеры фильмов, новости с мира кино и шоу-бизнеса.



Новини Києва за сьогодні
Наповнення та оновлення стрічки новин за сьогодні Пятница 17.05.2024. Розділ сайту як Новини України пропонує своїм читачам ознайомитися з цікавими новинами України за сьогодні а зокрема міст обласного значення та Автономної Республіки Крим. В розділі Новини України офіційні новини з посиланням на сайти обласних та районних рад. Новини від офіційних сайтів міської ради в якому Ви проживаєте. Інформаційний довідник Переяслав-Хмельницького розширює свої можливості подання інформації для читача і саме тому пропонує ознайомитися з останніми цікавими новинами та провести свое дозвілля дізнаючись останніі новини Вашого міста а саме: за станом на 17.05.2024 Пятница
Реклама: Поделки своими руками для дома. Идеи декора мастер класс подарков фото
Последние новости дом2 слухи дом 2 и сплетни за сегодня с дом 2, дом2новости слухи сегодня

Новини Вінниці за сьогодні

Дніпропетровськ на сьогодні

Донецьк за сьогодні

Житомир за сьогодні

Ужгород за сьогодні

Запоріжжя за сьогодні


Новини Івано-Франківська: події та новини за сьогодні


Новини Кіровограда за сьогодні

Сімферополь за сьогодні

Луганськ за сьогодні

Луцькі новини та події


Новини міста Львів за сьогодні

Новини Миколаєва за сьогодні

Новини Одеси за сьогодні афіша 7 км та міста

Новини Полтави: події сьогодні

Новини Рівного: події за сьогодні

Всі новини Сум свiжi Сумські новини

Новини Тернополя за сьогодні

Новини Харкова і Харківські новини за сьогодні

Новини Херсона в однiй стрiчцi, свiжi новини

Хмельницький новини і події, міська влада

Новини Черкас події та афіша

Новини Чернігова за сьогодні

Новини Чернівців: події та дозвілля
KinoGo-pro.ru - Смотреть бесплатно фильмы в качестве hd 720. Новинки кино 2016, 2017. Фильмы 2017 на KinoGo-pro.ru - Фильмы 2017 на KinoGo-pro.ru - Смотреть бесплатно фильмы в качестве hd 720.Премьеры в кино 2017, 2016. Русские сериалы 2017 на KinoGo-Pro.ru - Смотреть бесплатно сериалы в качестве hd 720. Телесериал 2016, 2017. Боевики Комедии Ужасы Новые фильмы 2018
Категорія

Реклама баннера

Категорія
Вкажіть будь ласка Ваш вік?
Всего ответов: 157

 Дуже Вам вдячний за відповіді.
Оцініть мій сайт
Всего ответов: 80

Категорія


Категорія




Головна » 2012 » Февраль » 27 » Старий Самбір, Львівська область, Мандруємо Україною
01:27
Старий Самбір, Львівська область, Мандруємо Україною

Старий Самбір

Старий Самбір – це не просто місто, а місто-вулиця. Саме так. Ще можна сказати місто-ковбаса. Тягнеться він вздовж траси Самбір-Турка і майже нічим не приваблює пасажирів автомобілів та автобусів, які мчать через Старий Самбір, не пригальмовуючи, у більш значні та важливі міста, і навіть не поглянуть у бокове вікно, щоб більш прискіпливо роздивитися ту невелику кількість цікавого (з туристичної точки зору), що є у місті. Цього дійсно небагато. І якщо я б не побачила вже на виїзді з міста дуже красивий єврейський цвинтар, то мабуть би так би і поїхала далі. Але довелося кричати водієві «остановите самолет – я слезу!!!», хоча часу було обмаль. Але хіба ж я можу проїхати із байдужістю повз історичну пам’ятку?

З цієї пам’ятки і почнемо. Старий Самбір – це типове галицьке єврейське містечко. Тобто, було ним колись. Євреї жили тут з XVI ст., коли король Зиґмунд І дозволив їм жити, де вони захочуть. І так євреї міцно тут окопалися, що на початку ХХ ст. їх у місті було 80%. Але Друга Світова вкотре змінила долю цього багатостраждального народу докорінно: єврейська громада міста була знищена німцями. Все, що нам залишилося від багатовікового єврейського надбання Старого Самбора, так це єврейський цвинтар, або ж, іншим словом, кіркут. Стоїть це мовчазне зібрання каменів вздовж траси, що веде на Турку. Треба відзначити, що кіркут цей, на відміну від інших (наприклад, самбірського), ще й у непоганому стані. І все це завдячуючи Джеку Гарднеру, уродженцю Старого Самбора. Звідки я знаю? А там табличка є! Це кладовище, як і всі кіркути, більше нагадує не просто поховання людей, а поховання цивілізації. Врешті-решт, частково так воно і є. Адже у цих цвинтарів не залишилося жодної прив’язки до місцевості – навколо вирує життя вже зовсім іншого народу.
Збільшити зображення
Збільшити зображення
Збільшити зображення
Збільшити зображення

До пам’яток цього іншого народу і перейдемо. А саме, до греко-католицької церкви. Чесно кажучи, назву її не запам’ятала. Точніше, я її просто не знаю. По-перше, церква була зачинена, а ззовні жодних табличок не було. А по-друге, неможливо було її ідентифікувати і за знаками на фасаді (маю на увазі ікони і скульптури). Взагалі-то, там на фасаді є дві ікони, які схожі на зображення Володимира і Ольги. Може, на честь них вона і називається.

Ну, а центральна споруда міста – це костел Святого Миколая. Чому центральна? Ну, по-перше, там поруч наліплено ще декілька старовинних будівель – мабуть колись тут був центр громадського життя. А по-друге, костел якраз посередині тієї ковбаси, на яку Старий Самбір схожий, знаходиться. Відкритий цей костел був у 1890 році (тю! я думала, що раніше – це я про 1890 рік щойно з Інтернету дізналася). Поруч з храмом знаходяться старовинні споруди, які, виходячи з єдності стилю, колись, мабуть, йому належали. А навпроти маємо невеликий майдан, де можна побачити "псевдофахверковий будинок.

Ну що, от і подивилися усе за сорок хвилин. Йдемо на вокзал. До речі, будинок вокзалу дуже навіть симпатичний. Але краще маршруткою – автостанція біля вокзалу. Маршруток до Львова або Самбора – хоч греблю гати. Так що Старий Самбір не така вже й ммм… провінція. Щасливої всім дороги!

Історія Старого Самбора

Перша письмова згадка про Старий Самбір належить до 1241 р., коли орди хана Батия вдруге напали на давньоруські землі. Укріплене городище міста було повністю зруйноване. В той час місто називалося просто Самбір. А на північний схід від нього стояв укріплений замок, який згадується у джерелах як Погонич. Восени 1390 року король Владислав Ягайло подарував усі доходи від Самбірщини своєму приятелеві, краківському старості Спиткові з Мельштина. Крім того, віддав йому усі землі разом із Самбором, за винятком замку.

Після видання фундаційної грамоти від 13 грудня 1390 року Спитко з Мельштина, вже як самбірський староста за Магдебурзьким правом і за згодою короля приступив до будови Ринку у давньому Погоничі, який і став Новим Самбором, тобто сучасним Самбором. А давній Самбір став називатися, відповідно, Старим Самбором. Цю назву він носить до цього дня.

У 1375 році Старий Самбір став повітовим центром.

3 1519 р. походить перша інформація про євреїв у Старому Самборі. Тоді король Зиґмунд І повідомляє самбірського старосту, разом з иншими старостами, що євреям дозволяється мешкати всюди, де вони забажають. Отож вони мали змогу поселитися і у Старому Самборі. Дві єврейські громади – Самбора і Старого Самбора – будучи віддаленими одна від одної на 20 кілометрів, не переривали зв’язку між собою. У Старому Самборі не було єврейської лікарні та школи, тому місцевієвреї лікувалися та вчилися у Самборі.

В 1553 році Старий Самбір отримав Магдебурзьке право.

Основну частку населення міста складали ремісники. У XVI ст. тут існували різницький, пекарський, ковальський, ткацький, шевський, кравецький та кушнірські цехи з загальною кількістю 30-35 майстрів. В 1628 році тут було вже 43 майстри.

Крім цього, Старий Самбір відігравав роль торгового центру. Тут відбувалися два річних ярмарки та щотижневі торги. У 1659 році місто дістало право складу купецьких товарів у торгові дні, тобто прибулі сюди купці повинні були виставляти свій товар на продаж і лише непродані товари можна було везти далі.

Але, не дивлячись на певний розвиток, порівняно з Новим Самбором у місті проживала невелика кількість мешканців. Наприклад, у1568 р. тут мешкало лише 105 осіб.

У жовтні 1648 року Старий Самбір був здобутий козаками Богдана Хмельницького.

У 1650 році польський король Ян Казимир підтверджує привілеї Старого Самбора.

На рубежі XVII-XVIII ст. місто потерпає від стихійних лих: у 1690 р. – від навали сарани, а у 1705 р.- від чуми. У ХІХ ст. місто зазнавало втрат через інші стихійні лиха: з 1883 до 1835 рр. Старий Самбір накриває низка страшних посух та пожеж, а у 1837 р. землетрус знищує місто. Після цього Старий Самбір вже не відігравав значної ролі в регіоні.

У 1799 році у місті відкрилася школа, в якій навчалося 12 учнів. У 1860 р. в ній навчалось 89 учнів з 243 дітей шкільного віку, що мешкали у місті .

У 2 пол. ХІХ ст. почалося будівництво залізниці через Старий Самбір, яке було закінчено у 1870 році.

В 1914 році у місті були 6-ти класна жіноча і чоловіча школи, в яких працювало 19 вчителів, а в 20-30 роках - 7-класна загальна чоловіча і 7-класна жіноча школа з польською мовою викладання. В 1939 році в них навчалося 210 хлопців і 118 дівчат.

В кінці вересня 1914 року Старий Самбір був зайнятий частинами 8-ї російської армії і перебував в її руках до початку 1915 р. В районах Турки і Старого Самбора відбувалися бої між російськими та австро-німецькими військами.

Під час українсько-польської війни 1918 - 1920 рр. у Старому Самборі було сформовано гірську бригаду Січових Стрільців, яка згодом стала називатися «Старий Самбір».

У 1925 році у Старому Самборі спалахнула страшна пожежа, яка знищила пів-міста

На початку 1927 р. у Старому Самборі працювало 93 ремісники, було 53 торгові підприємства, торговельно-кредитний банк, повітова інвестиційна каса, кооператив. У 1936 р. в Старому Самборі існували млин і паровий тартак, електростанція, меблева майстерня, дві цегельні і шість олійниць.

В цей же час у місті вирувало громадське життя. У 1925 році тут діяли такі громадські організації, як «Просвіта», «Стрілець», «Агудас Ізраел», «Сокіл».

У 1920-х рр. у Старому Самборі близько 90% мешканців були євреями, 18% - українцями і 2% - поляками.

30 червня 1941р Старий Самбір був захоплений німецькими військами. На початку окупації було знищено майже все єврейське населення (2300 чол.), врятувалося лише 15 осіб. Влітку 1944 року війська 1-го Українського фронту, розгромивши німецьке угрупування в районі Броди-Львів, вийшли до Старого Самбора і 7 серпня 1944 року визволили місто.

Зараз Старий Самбір є районним центром, у місті мешкає бл. 5,5 тис жителів.

Переглядів: 966 | Додав: veron332009 | Теги: Старий Самбір, Мандруємо Україною, Львівська область | Рейтинг: 5.0/1
Джерело: Мандруємо Україною
Сайт: http://www.ukrmandry.com.ua/
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Цікаві ссилки


Прогноз погоди

Група Вконтакті

Архів новин за...

Пошук новин

Новини інших міст
У Чернівцях у супермаркеті встановили вхід для людей із кардіостимуляторами

Альтернативний вхід для людей із кардіостимуляторами

У Чернівцях у супермаркеті встановили вхід для людей із кардіостимуляторами 
Альтернативний вхід для людей із кардіостимуляторами
Фото Анни Гаргалі
Під час дослідження теми про соціальні обмеження людей із вживленими штучними водіями ритму серця, зазвичай їх називають кардіостимуляторами  наша газета писала, зокрема, про встановлення магнітних рамок навіть у продуктових супермаркетах. Річ у тім, що про всяк випадок проходити між ними людям із карідостимуляторами лікарі не радять.
В Тростянце пытаются сместить мэра и секретаря горсовета
В Тростянце пытаются сместить мэра и секретаря горсовета
 
27 лютого в приміщенні Тростянецької міської ради Сумської області повинна була відбутися позачергова сесія міської ради, з порядком денним: "Про дострокове припинення повноважень секретаря Тростянецької міської ради Шацької Аліни Іллівни".
На Заславщині збирають підписи за приватизацію Почаївської лаври

На Заславщині збирають підписи за приватизацію Почаївської лаври

В Ізяславському районі Хмельницької області священики Української православної церкви Московського патріархату проводять збір підписів за приватизацію Почаївської лаври.

Непоодинокими є випадки, коли люди ставлять свої підписи за намовою, не читаючи шапки бланку, серед парафіян велика кількість людей похилого віку.  Адже вони переконані в зворотньому, а саме, що вони підписуються проти приватизації Почаївської лаври.



Друзі сайту

"Радио Тут Зайцев фм! Ты не поверишь! Дом 2 новости и слухи дом2.ру "Тут Зайцев нет! Скачать музыку 2015

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


...
Яндекс.Метрика


Сайт міста Переяслав-Хмельницький.© 2024
Seo анализ сайта Рейтинг@Mail.ru