Переяслав-Хмельницький сайт міста.
Вторник, 21.05.2024, 22:19
Ви увійшли як Гость | Група "Гости"Вітаю Вас Гость | RSS

Переяслав-Хмельницький сайт міста.

Ознайомитися з новинами міста Переяслав-Хмельницького. На сайті Ви знайдите багато корисної інформації про саме місто так і для себе. В основу сайта покладена інформація про місто Переяслав-Хмельницький та район

добавить на Яндекс

 

Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди
Новини міста Переяслав-Хмельницького
Новини України сьогодні в фото та відео
Музеї Переяслава-Хмельницького
Довідка по містам України
Мандруємо Україною

Червоноград, Львівська область, Мандруємо Україною
Головна | Блог | Мій профіль | Вихід
Рубрики kino-news.online

Kino-News.Online - сайт на котором не только фильмы онлайн. Но так же премьеры фильмов, новости с мира кино и шоу-бизнеса.



Новини Києва за сьогодні
Наповнення та оновлення стрічки новин за сьогодні Вторник 21.05.2024. Розділ сайту як Новини України пропонує своїм читачам ознайомитися з цікавими новинами України за сьогодні а зокрема міст обласного значення та Автономної Республіки Крим. В розділі Новини України офіційні новини з посиланням на сайти обласних та районних рад. Новини від офіційних сайтів міської ради в якому Ви проживаєте. Інформаційний довідник Переяслав-Хмельницького розширює свої можливості подання інформації для читача і саме тому пропонує ознайомитися з останніми цікавими новинами та провести свое дозвілля дізнаючись останніі новини Вашого міста а саме: за станом на 21.05.2024 Вторник
Реклама: Поделки своими руками для дома. Идеи декора мастер класс подарков фото
Последние новости дом2 слухи дом 2 и сплетни за сегодня с дом 2, дом2новости слухи сегодня

Новини Вінниці за сьогодні

Дніпропетровськ на сьогодні

Донецьк за сьогодні

Житомир за сьогодні

Ужгород за сьогодні

Запоріжжя за сьогодні


Новини Івано-Франківська: події та новини за сьогодні


Новини Кіровограда за сьогодні

Сімферополь за сьогодні

Луганськ за сьогодні

Луцькі новини та події


Новини міста Львів за сьогодні

Новини Миколаєва за сьогодні

Новини Одеси за сьогодні афіша 7 км та міста

Новини Полтави: події сьогодні

Новини Рівного: події за сьогодні

Всі новини Сум свiжi Сумські новини

Новини Тернополя за сьогодні

Новини Харкова і Харківські новини за сьогодні

Новини Херсона в однiй стрiчцi, свiжi новини

Хмельницький новини і події, міська влада

Новини Черкас події та афіша

Новини Чернігова за сьогодні

Новини Чернівців: події та дозвілля
KinoGo-pro.ru - Смотреть бесплатно фильмы в качестве hd 720. Новинки кино 2016, 2017. Фильмы 2017 на KinoGo-pro.ru - Фильмы 2017 на KinoGo-pro.ru - Смотреть бесплатно фильмы в качестве hd 720.Премьеры в кино 2017, 2016. Русские сериалы 2017 на KinoGo-Pro.ru - Смотреть бесплатно сериалы в качестве hd 720. Телесериал 2016, 2017. Боевики Комедии Ужасы Новые фильмы 2018
Категорія

Реклама баннера

Категорія
Вкажіть будь ласка Ваш вік?
Всего ответов: 157

 Дуже Вам вдячний за відповіді.
Оцініть мій сайт
Всего ответов: 80

Категорія


Категорія




Головна » 2012 » Февраль » 27 » Червоноград, Львівська область, Мандруємо Україною
01:38
Червоноград, Львівська область, Мандруємо Україною

Червоноград

Червоноград - місто молоде. Виник він у 1692 році, коли краківський воєвода і коронний гетьман Фелікс-Казимир Потоцький почав облаштовуватися на придбаних ним землях над Західним Бугом. Тільки звалося місто тоді Кристинопіль на честь дружини магната - Кристини Любомирської.

У тому ж році у Кристинополі був заснований василіанський монастир. Він мав величезну бібліотеку, у якій зберігалася у тому числі і унікальна пам’ятка ХІІ століття - «Кристинопільський апостол».

У 1736 р. син Юзефа Потоцького (племінника засновника міста) Франциск-Салезій, воєвода київський і волинський, розпочав будівництво нового палацу, яке закінчилося близько 1757 р. В архітектурі палацу, зведеного за проектом П’єра Ріко де Тірреджелі, поєдналися риси бароко та раннього класицизму.

За палацом був розбитий чудовий парк з каналами, каскадами, фонтанами. Вода у цих спорудах завжди була чистою, тому що поступала вона сюди із річки Солокії, а системою шлюзів і дамб поверталася назад до річки. Таким чином, вода була проточною і свіжою завжди. Водні споруди займали тридцять відсотків території парку. З часом інженерна система поламалася, припинилася меліорація ґрунтів, дерева почали гинути і парк зник.

У 1768 р. у місті сталася велика пожежа, від якої вигоріло майже все місто. А у 1770 р. у місті та його околицях була епідемія чуми.
У 1776 р. були зведені Святоюрська церква та келії василіанського монастиря.

У 1781 р. син Франциска-Салезія Станіслав Щенсний Потоцький продав Кристинопіль князю Адаму Понінському та переїхав до Тульчина (пізніше він заклав парк «Софіївка» в Умані). А вже у 90-ті рр. XVIII ст., після другого і третього розподілів Польщі, бурхливе життя у Кристинополі починає занепадати.

Наприкінці XVIII ст. місто викупила Катерина Коссаковська, остання з роду Потоцьких. При ній світське життя у місті дещо пожвавішало. У кристинопільському палаці гостював навіть австрійський імператор Йосиф ІІ. А після смерті Коссаковської місто знов почало швидко змінювати власників.

За даними перепису 1869 року у Кристинополі було 355 будинків, у яких мешкало 3250 осіб (ого, по 10 у будинку!), а у 1900 році мешканців міста було вже 3592. У місті був млин, винокурня. Після побудови дороги Кристинопіль - Жовква (1878) та залізниці Рава-Руська - Кристинопіль - Сокаль (1884) життя у місті пожвавилося. Тут почали виникати підприємства, майстерні, торгівельні установи. А от школа була лише одна.

У 1939 р. Кристинопіль залишався у складі Польщі, яку окупували німці. Під час війни було знищено чотири п’ятих населення міста, майже все місто було спалене, залізниця демонтована.

Тільки у 1951 році Кристинопіль опинився у складі СРСР, коли згідно з угодою «Про обмін ділянками державних територій» СРСР передав Польщі Устшики Дольні з районом (там нафта), а поляки нам Кристинопіль, Белз, Угнів і Варяж (тут вугілля). Все це супроводжувалося масовими депортаціями українців і поляків. Тоді ж Кристинопіль був перейменований на Червоноград.

У 1952 році у місті було закладено перше вугільне підприємство міста - шахта Великомостівська. Так Червоноград став поступово перетворюватися на шахтарське місто. Розбудовувати шахтарську столицю Галичини почали всім Радянським Союзом, для чого сюди у масовому порядку закидувалися спеціалісти з Донбасу, Кузбасу та інших басів. Розвиток вугледобування тут був настільки бурхливим, що зараз запаси вугілля майже вичерпані. Тут працюють лише чотири шахти.

Якщо ділитися особистими враженнями, то по приїзді до Червонограду здається, що опинився десь на Донбасі. Місто сіре, бідне, в цілому некрасиве. Тут часто можна зустріти порожні розвалені будівлі. На в’їзді до міста вас зустрічає нежила дев’ятиповерхівка з вибитими шибками. А ще тут дуже багато церков. Для такого порівняно невеликого (53 тис.) міста навіть дуже багато. Адже це аксіома: чим бідніше країна чи регіон - тим більше віруючих. Людям, яким годі розраховувати на будь-яку підтримку держави, шукають порятунку лише у Бога.

Щодо Червонограда, то тут процвітає багато конфесій, тому крім православних та уніатських церков, тут багато різних молитовних будинків протестантів різних напрямів. Ну, одним словом, віра на будь який смак. (До речі, в такій ситуації вплив протестантів більш корисний: їхня паства не п’є. А от православний електорат депресивних регіонів спивається. Лікеро-горілчаних магазинів тут не менше, ніж храмів. Проте, як і в усій країні.) Слід зауважити, що серед сучасних храмів Червонограда є дуже цікаві зразки.

Є у місті два старовинних храми.

Перший - колишній бароковий костел Зіслання Святого Духа бернардинського монастиря, який був закладений у 1701 році. У 1747 році були зведені монастирські келії. Зараз храм належить автокефальній церкві і називається церквою Святого Володимира.

Другий - бароково-класична церква Святого Юра при василіанському монастирі. Заснований монастир був у 1763 році, а храм з келіями (арх. Іван Зельнер) будували у 1771-1776 рр. на місці попередніх дерев’яних будівель. Зараз комплекс на реставрації.

Ще на старовинному напівзруйнованому цвинтарі є руїни каплиці із зображенням герба Потоцьких на фасаді.

На фотографіях зображено: 1. Привокзальна площа. 2. Палац Потоцьких. 3. Василіанський монастир з церквою Святого Юра. 3. Руїни каплиці на старому цвинтарі. 4. Пам’ятник шахтарям. 6. Сучасна Покровська церква. 7. Церква Святого Володимира.
Переглядів: 1145 | Додав: veron332009 | Теги: Мандруємо Україною, Львівська область, Червоноград | Рейтинг: 0.0/0
Джерело: Мандруємо Україною
Сайт: http://www.ukrmandry.com.ua/
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Цікаві ссилки


Прогноз погоди

Група Вконтакті

Архів новин за...

Пошук новин

Новини інших міст
Місцевий бюджет Житомирщини збільшився на 44,6 млн.грн.
Місцевий бюджет Житомирщини збільшився на 44,6 млн.грн.Місцевий бюджет Житомирщини збільшився на 44,6 млн.грн.

Підрозділами місцевих, ресурсних, рентних та неподаткових платежів Державної податкової служби протягом перших 2-х місяців 2012 року забезпечено надходження до Державного бюджету в сумі 16,4 млн.грн. , що на 5,3 млн. грн. або 47,7% перевищує встановлені ДПС України показники.


Унікальний сканер для документів винайшов вінничан

Унікальний сканер для документів винайшов вінничан Меблева фурнітура, звичайний фотоапарат і кілька запчастин від магнітофона – це вся начинка унікального сканера, винайденого вінничанином Василем Величком.Зробити незвичний копіювальний апарат майстра змусила безвихідь.
На Житомирщині за «найнижчі ціни!» оштрафували піцерію
На Житомирщині за «найнижчі ціни!» оштрафували піцеріюНа Житомирщині за «найнижчі ціни!» оштрафували піцерію
За повідомленням прес-служби відомства, Житомирське обласне відділення Комітету оштрафувало ТОВ «Кварц» на 3 тис. грн за недобросовісну конкуренцію.

Друзі сайту

"Радио Тут Зайцев фм! Ты не поверишь! Дом 2 новости и слухи дом2.ру "Тут Зайцев нет! Скачать музыку 2015

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


...
Яндекс.Метрика


Сайт міста Переяслав-Хмельницький.© 2024
Seo анализ сайта Рейтинг@Mail.ru