Переяслав-Хмельницький сайт міста.
Вторник, 21.05.2024, 12:29
Ви увійшли як Гость | Група "Гости"Вітаю Вас Гость | RSS

Переяслав-Хмельницький сайт міста.

Ознайомитися з новинами міста Переяслав-Хмельницького. На сайті Ви знайдите багато корисної інформації про саме місто так і для себе. В основу сайта покладена інформація про місто Переяслав-Хмельницький та район

добавить на Яндекс

 

Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди
Новини міста Переяслав-Хмельницького
Новини України сьогодні в фото та відео
Музеї Переяслава-Хмельницького
Довідка по містам України
Мандруємо Україною

Тернопіль, Тернопільська область, Мандруємо Україною
Головна | Блог | Мій профіль | Вихід
Рубрики kino-news.online

Kino-News.Online - сайт на котором не только фильмы онлайн. Но так же премьеры фильмов, новости с мира кино и шоу-бизнеса.



Новини Києва за сьогодні
Наповнення та оновлення стрічки новин за сьогодні Вторник 21.05.2024. Розділ сайту як Новини України пропонує своїм читачам ознайомитися з цікавими новинами України за сьогодні а зокрема міст обласного значення та Автономної Республіки Крим. В розділі Новини України офіційні новини з посиланням на сайти обласних та районних рад. Новини від офіційних сайтів міської ради в якому Ви проживаєте. Інформаційний довідник Переяслав-Хмельницького розширює свої можливості подання інформації для читача і саме тому пропонує ознайомитися з останніми цікавими новинами та провести свое дозвілля дізнаючись останніі новини Вашого міста а саме: за станом на 21.05.2024 Вторник
Реклама: Поделки своими руками для дома. Идеи декора мастер класс подарков фото
Последние новости дом2 слухи дом 2 и сплетни за сегодня с дом 2, дом2новости слухи сегодня

Новини Вінниці за сьогодні

Дніпропетровськ на сьогодні

Донецьк за сьогодні

Житомир за сьогодні

Ужгород за сьогодні

Запоріжжя за сьогодні


Новини Івано-Франківська: події та новини за сьогодні


Новини Кіровограда за сьогодні

Сімферополь за сьогодні

Луганськ за сьогодні

Луцькі новини та події


Новини міста Львів за сьогодні

Новини Миколаєва за сьогодні

Новини Одеси за сьогодні афіша 7 км та міста

Новини Полтави: події сьогодні

Новини Рівного: події за сьогодні

Всі новини Сум свiжi Сумські новини

Новини Тернополя за сьогодні

Новини Харкова і Харківські новини за сьогодні

Новини Херсона в однiй стрiчцi, свiжi новини

Хмельницький новини і події, міська влада

Новини Черкас події та афіша

Новини Чернігова за сьогодні

Новини Чернівців: події та дозвілля
KinoGo-pro.ru - Смотреть бесплатно фильмы в качестве hd 720. Новинки кино 2016, 2017. Фильмы 2017 на KinoGo-pro.ru - Фильмы 2017 на KinoGo-pro.ru - Смотреть бесплатно фильмы в качестве hd 720.Премьеры в кино 2017, 2016. Русские сериалы 2017 на KinoGo-Pro.ru - Смотреть бесплатно сериалы в качестве hd 720. Телесериал 2016, 2017. Боевики Комедии Ужасы Новые фильмы 2018
Категорія

Реклама баннера

Категорія
Вкажіть будь ласка Ваш вік?
Всего ответов: 157

 Дуже Вам вдячний за відповіді.
Оцініть мій сайт
Всего ответов: 80

Категорія


Категорія




Головна » 2012 » Февраль » 28 » Тернопіль, Тернопільська область, Мандруємо Україною
01:06
Тернопіль, Тернопільська область, Мандруємо Україною

Тернопіль

 
Тернопіль (до 1939 р. - Тарнопіль) – обласний центр в Західній Україні, кількість населення – 245 тис. осіб. Тернопіль заснований у 1540 р., Магдебурзьке право отримав у 1548 р.
Цікавими пам’ятками архітектури є: Тернопільський замок (1540), Домініканський костел (1749-1779), Воздвиженська церква (кін. XVI ст.), Церква Різдва (2 пол. XVI ст.)
Також знаменитим є тернопільський став – велике мальовниче водоймище в центрі міста.


Історія Тернополя

Археологічні знахідки свідчать про те, що на території Тернополя людина проживала ще у VI-VII ст. до Р.Х. На околицях Тернополя були виявлені поселення Трипільської культури, розкопано поселення Висоцької культури, що належить до скіфо-сарматської епохи.

Вперше Тернопіль згадується у 1540 році, коли польський король Сигізмунд І видав грамоту краківському каштеляну, великому коронному гетьману Янові Амору Тарнавському на місцевість у Теребовлянському повіті з умовою побудувати над річкою Серет фортецю.

Спорудження замку проводилось у 1540-1448 рр. Навколо нього почали осідати люди. Укріпив і добудував замок син Яна Тарнавського Кшиштоф. Досить коштів вклав у добудову і розширення фортифікаційних споруд Томаш Заморський, який отримав місто як придане дружини – доньки князя Костянтина Острозького.
З боку міста замок був захищений глибоким ровом і земляним валом та укріплений частоколом. Із заходу його захищали води штучного ставу, створеного у 1548 р. По кутах стояли великі вежі. Для оброни замку утримували невеликий загін. Крім того, всі міщани повинні були мати власну зброю.

За свою історію замок піддавався частим нападам завойовників. Ще під час будівництва, у 1544 р., татари вчинили першу спробу нападу на місто. Під час облоги жителі Тернополя стояли на смерть, утримуючи замок до приходу із Сандомирка королівського війська.

Найбільш серйозних руйнувань зазнав замок під час турецько-татарських набігів у кінці XVI – на поч. XVII ст.

У 1548 році місто отримало Магдебурзьке право, згідно яким Тернополю надавались певні привілеї. Місту було дозволено три ярмарки на рік і щотижневі торги. Вигідне розташування Тернополя на торгових шляхах сприяло швидкому зростанню ремесел й торгівлі. У наступні десятиліття значного розвитку набули гончарство, млинарство, бондарство. Виникли ковальські, слюсарні, будівельно-керамічні майстерні, пекарні.

У 1550 році Тернополю було надано привілей, за яким купці, що їхали з Галича, Коломиї і Коропця до Кременця та інших волинських міст, повинні були проїжджати через Тернопіль і платити мито на його розвиток.

Мешканців Тернополя заохочували до зведення власних садиб. Розмір будинків не повинен був перевищувати 10,5 на 23,5 м. До кожної будівлі прилягав земельний наділ.

У 1570 році при церковній парафії тернопільські міщанами організовано братство, якому власник міста князь Острозький виділив 235 морґів землі, кошти на утримання школи і шпиталю для перестарілих і хворих людей.

Тернопільські міщани брали участь у визвольній війні 1648-1654 рр. У 1649 р., коли армія Богдана Хмельницького обложила Збараж, у Тернополі розпочався рух на підтримку козаків. Значна частина жителів міста влилася до козацько-селянського війська.

В 1672 році, коли на Поділля вторглася могутня армія Оттоманської імперії, війська Шишмана-паші спустошили місто. Повторно Тернопіль був зруйнований у 1675 році. Татари спалили замок, зруйнували водяні млини, греблю. Загалом протягом 1544-1698 років Тернопіль зазнавав спустошення з боку татар чотирнадцять разів. Із опису 1690 р. видно, що тут були тільки 40 будинків (до набігу татар їх було 420), будівлі замку стояли без даху, підвішений міст не мав ланцюгів, там, де були вежі, залишилися купи цегли, земляний вал у багатьох місцях був зруйнований.

Щоб пожвавити економічне життя міста, уряд надав у 1724 р. Тернополю додатково привілей на влаштування щорічного ярмарку в липні, в якому брали участь купці з усієї Польщі та сусідніх держав.

З 1749 до 1779 рр. велося будівництво костелу домініканців в стилі бароко, оздобленого різьбою та кам’яними статуями. Розпис інтер’єру здійснив польський художник Станіслав Строїнський зі Львова. Від 1991 року в костелі діє церква Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії УГКЦ.

У 1772 році, після першого поділу Польщі, Тернопіль перейшов під владу Австрії. За новим адміністративним поділом він став окружним містом, що сприяло збільшенню населення. До міста прибуло багато німецьких колоністів, які користувалися значними привілеями. Місце для отримання житлових приміщень колоністи отримували там, де бажали. Ліс, та інші будівельні матеріали їм надавали безкоштовно. Вони звільнялися на 10 років від сплати різних податків. Все офіційне діловодство окружних адміністративних органів велося німецькою мовою.

Після зміни статусу був значно змінений вигляд міста. В центрі були прокладені дерев’яні, а згодом і кам’яні тротуари, почалося будівництво адміністративних і житлових будинків. На початку ХІХ ст. граф Францішек Коритовський перебудував замок у палац. Тоді ж були знесені всі оборонні споруди.

В результаті загострення соціальних протиріч в 30-40-х рр. ХІХ ст. на поневолених Австрією землях назрівала революція. Це змусило одного з останніх власників Тернополя Тадея Туркулла у 1843 р. укласти з бургомістром контракт, за яким він відмовився від своїх прав на місто за 175 тис. флоринів сріблом, і воно стало вільним. Так закінчилося майже 300-літнє панування польських феодалів. У 1844 р. Тернопіль отримав цісарську грамоту, якою йому надавалися права вільного королівського міста й герб – «Леліва».

У другій половині ХІХ ст. Тернопіль все більше втягувався в капіталістичний розвиток. Зростанню економіки сприяло будівництво залізниць. Особливо велике значення мала лінія Львів-Підволочиськ через Тернопіль, яка стала до ладу у 1870 р. В тому ж році завершено будівництво вокзалу. Це була перша залізнична магістраль на Тернопільщині. Згодом залізнична колія з’єднала його з Бережанами, а у 1906 р. – зі Збаражем. Були вимощені шосейні дороги до Бережан, Бродів, Залізців, Збаража, Підволочиська, Скалата, Теребовлі. По суті, в цей час була сформована основа сучасної мережі шосейніх та залізничних доріг області.

На початку ХХ ст. Тернопіль став важливим центром оптової торгівлі. В значних розмірах велася торгівля спиртом-сирцем, борошном. Зростала роздрібна торгівля. В цей час у місті було 167 крамничок, 181 шинок, 18 заїжджих дворів. Один з найбільш потужних млинів міста належав Рудольфу Галлю. Для обслуговування торгівлі відкрилися кредитно-банківські установи, філії Галицької ощадної каси, крайового банку тощо.

На початку ХХ століття в Тернополі активізувалася українська громада. Тут утворено товариство «Громада», відкривається тернопільська українська державна гімназія, створюються культурно-просвітницькі і спортивні товариства «Просвіта», «Бесіда», «Січ», «Пласт», «Сокіл», вихованці яких першу світову війну влилися у ряди Українських Січових Стрільців. У 1904 р. завершено будівництво будинку «Міщанського Братства» на добровільні пожертвування міщан. Тут проводилися Шевченкові та Міцкевичеві урочистості.

У роки Першої Світової війни Тернопіль був ареною активних бойових дій, що завдало значної шкоди місту. Австрійці і росіяни грабували населення, забирали у міщан коней, худобу, спалювали покоси. Росіяни вивезли з Монастирської церкви великий 12-тонний дзвін, унікальну колекцію монет, рідкісні твори мистецтва та музейні цінності.

Після розпаду Австро-Угорщини у 1918 році мешканці Тернополя стали на захист молодої Західно-Української Народної Республіки. З 21 листопада 1918 року до 2 січня 1919 року Тернопіль був столицею цієї держави. У будинку, де нині середня школа № 4, працював її уряд -- Державний Секретаріат, котрий звідти перебрався до Станіславова (>Івано-Франківська).

16 липня 1919 року поляки зайняли місто. Польська влада проводила колоніальну політику в усіх сферах життя краю. Українці обмежувалися у правах, польський уряд впроваджував заходи щодо знищення української культури. Було закрито українську гімназію, зі шкільних бібліотек вилучалися книжки українською мовою. Територію Західної України стала називатися «Малопольщею».

Протидіючи польському засиллю, українці почали відновлювати роботу таких організацій, як «Луг», «Сокіл», «Просвіта», «Рідна школа», «Пласт», спортивний клуб «Поділля». Особливо активно діяв молодіжний український націоналістичний осередок у Тернопільській українській гімназії, які очолювали Роман Паладійчук та майбутній лідер ОУН Ярослав Стецько.

У 1922 році Тернопіль став центром новоствореного воєводства, що охоплювало 17 повітів.

У 1939 році Західна Україна була приєднана до СРСР, 4 грудня 1939 року Тернопіль став центром області.

Великих руйнувань місто зазнало під час Другою Світової війни. У 1944 році в руїнах лежало 85% будинків. Тернопіль доводилося відбудовувати заново. У 1951 р. було відбудовано замок, у 1957 р. побудовано новий обласний музично-драматичний театр ім. Шевченка.

Зараз у місті діють Тернопільський державний економічний університет, Медична академія, Технічний і Педагогічний університети та інші навчальні заклади. В місті мешкає 245 тис. жителів.

Галерея Тернополя

Збільшити зображення
Збільшити зображення
Збільшити зображення
Збільшити зображення
Збільшити зображення
Збільшити зображення
Збільшити зображення
Збільшити зображення
Збільшити зображення
Збільшити зображення
Збільшити зображення
Збільшити зображення
Збільшити зображення
Збільшити зображення
Збільшити зображення
Збільшити зображення

Готелі Тернополя та передмість

«Тернопіль»***, готель. Тернопіль, вул. Замкова, 14. Тел.: (0352) 52-42-63, 52 -43-97. reservation@hotel.te.ua
У готелі комфортабельні номери класу «стандарт», «напівлюкс», «люкс». У вартість проживання включений сніданок типу «шведський стіл»
Додатково: конференц-зали, Wi-Fi Інтернет, ресторан, фітнес кімната, косметичний салон, автостоянка з охороною, туристичний супровід.
Збільшити зображення
Збільшити зображення
Збільшити зображення
Збільшити зображення


«Галичина»***, готель. Тернопіль, вул. Чумацька, 1. Тел.: (0352) 53-35-95, 52 -43-97. halychyna@hotel.te.ua
Готель у парковій зоні на березі Тернопільського ставу, у центральній частині міста. У готелі велика кількість номерів різних категорій. У вартість проживання включений сніданок типу «континентальний».
Додатково: повний конференц-сервіс, Wi-Fi Інтернет, лоббі-бар та кафе «Галичина», туристичні послуги, автостоянка з охороною.
Збільшити зображення
Збільшити зображення
Збільшити зображення
Збільшити зображення


Квартири подобово у Тернополі. Тел.: (096) 7-222-777.
1,2,3-х кімн. квартири подобово у Тернополі.
Подобова оренда квартири - гарна альтернатива готельному номеру. У квартирах все необхідне: нові меблі, побутова техніка (сателіт. або каб. ТБ, DVD, Інтернет, СВЧ-піч, холодильник, газова або електроплита, пральна машина, праска, фен), посуд, постіль. Вартість проживання 160-450 грн. за добу. Якість значно перевищує вартість!
Додатково: парковка для авто. Трансфер з залізничного або автовокзалу безкоштовний. Видаємо пакет звітних документів за проживання (свідоцтво про реєстрацію СПД, свідоцтво про сплату єдиного податку, квитанцію, форму 4г).
Збільшити зображення
Збільшити зображення
Збільшити зображення
Збільшити зображення


«Камелот», готель. Тернопіль, вул. Об’їзна, 6. Тел.: (0352) 51-47-47, 51-47-51, (067) 354-56-86.
Сучасний готель складається з 32-х затишних номерів. У номерах: усі вигоди, кондиціонер, супутникове ТБ, ванна джакузі, холодильник, Wi Fi Інтернет.
Додатково: Ресторан (європейська кухня) на 120 місць, конференц-зал, бенкетний зал, літній майданчик з альтанками, стоянка, що охороняється, дві сауни, три басейни, автомагазин, СТО.

«Юхнович», готель. Тернопіль, вул. Родини Барвінських, 3а. Тел.: (0352) 43-39-56, 43-39-57.
Сучасний готель в центрі міста. Всі номери класу «люкс». Сніданок входить у вартість.
Додатково: бар, перукарня, парковка, оренда авто, конференц-зал, замовлення зал. квитків, замовлення таксі.

«Алігатор», готельно-розважальний комплекс. Тернопіль, вул. Гайова, 29. Тел: (0352) 52-71-72.
Сучасний готельно-розважальний комплекс недалеко від центру міста. В номерах: всі вигоди, кондиціонер, кабельне ТБ.
Додатково: аквапарк, ресторан, диско-клуб, боулінг-клуб, сауна, фітнес-клуб, конференц-зал, автостоянка, автомийка, Інтернет, виклик таксі.

«Диканька», готельно-ресторанний комплекс. Тернопіль, вул. 15 Квітня, 3а. Тел.: (0352) 42-1414, (067)350-67-52.
Сучасний готель на околиці міста, складається з 24-х номерів. У кожному номері є кондиціонер, душ. Гаряча та холодна вода цілодобово.
Додатково: ресторан, сауна, стоянка.

«Версаль», готель. Тернопіль, вул. Львівьска, 34. Тел.: (0352) 51-28-95, 51-29-95, (099) 034-41-05.
Готель у парковій зоні міста , складається з 13 номерів. У кожному номері є телевізор, холодильник, душ. Гаряча та холодна вода подається цілодобово.
Додатково: ресторан, літній майданчик.

«Центральний», готель. Тернопіль, вул. Шевченка, 25. Тел: (0352) 25-3516.
Номери з усіма вигодами, кондиціонером, ТБ, холодильником, посудом.
Додатково: ресторан.

«Глобус», готель. Тернопіль, вул. Будного, 18. Тел.: (0352) 55-00-35, 55-00-36, 55-00-44, 55-00-40.
В номерах: всі вигоди, кондиціонер, ТБ, телефон, фен. Можливість обслуговування в номері. Додатково: бар, сауна, стоянка, автомийка.

«Джерман авто», готель. Тернопіль, вул. Микулинецька, 116а. Тел.: (0352) 47-00-10.
Міні-готель у віддаленій частині міста. В номері: євроремонт, вигоди, телевізор.
Додатково: кафе, стоянка, автомайстерня.

«У Василя», готель. Тернопіль, вул. С. Бандери, 29. Тел.: (0352) 47-55-10.
У готелі 4 номери – стандарти і люкси.
Додатково: стоянка.

«Рута», готель. Тернопіль, вул. Медова, 2. Тел.: (0352) 52-62-15.
Розташований у центральній частині міста. В номері: вигоди, ТБ, холодильник.

«Старий парк», готель. Тернопіль, вул. Бордуляка, 11. Тел.: (0352) 25-60-73.
Готель у центральній частині міста. В номері: вигоди, ТБ, холодильник.

«Віват», готель. Тернопіль, вул. Будного, 22а. Тел.: (0352) 51-28-81.
Розташований у мікр-ні Дружба. Номери з вигодами, телевізором. Гаряча вода цілодобово.
Додатково: бар, кафе.

«Вокзальний», готельний комплекс. Тернопіль, пл. Привокзальна. Тел.: (0352) 27-23-60.
Номери з усіма вигодами. Додатково: бар, сауна.

«Чайка», готель. Тернопіль, вул. Білецька, 52. Тел: (0352) 25-87-70, 25-88-20.
Розташований у віддаленому від центру районі. В номері – гаряча вода, телевізор.

«Монако», готель. Тернопіль, вул. Тернопільська, 8. Тел.: (0352) 43-38-71.
Додатково: бар.

«Братислава», мотель. Тернопіль, вул. Вояків УПА, 2. Тел.: (0352) 43-62-93.
Вигоди на поверсі. Гаряча вода є.

«Електро», готель. Тернопіль, вул. Текстильна, 1. Тел.: (0352) 52-15-44.
Розташований у мікр-ні Промисловий.

«Фортуна», мотель. Тернопільський р-н, с. Гаї Шевченківські, вул. Мазепи, 13. Тел.: (0352) 28-14-95, 28-35-40, 54-61-82, (097) 908-92-07, (050) 339-54-40.
Мотель на окружній.

«Оріяна», європансіон. Тернопільський р-н, с. Великі Гаї, вул. Лесі Українки, 2а. Тел.: (050) 589-15-73, (067) 283-51-89, 29-02-91.
Приватна садиба.

«Акант» , готель. Тернопільський р-н, с. Великі Гаї, вул. Галицька, 44а. Тел.: (0352) 49-00-87, (067) 20-86-286.
Переглядів: 860 | Додав: veron332009 | Теги: Тернопіль, Мандруємо Україною, Тернопільська область | Рейтинг: 0.0/0
Джерело: Мандруємо Україною
Сайт: http://www.ukrmandry.com.ua/
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Цікаві ссилки


Прогноз погоди

Група Вконтакті

Архів новин за...

Пошук новин

Новини інших міст
Сегодня - праздник, отмечаемый раз в 4 года 29.02.2012 Прогноз фэн-шуй
Сегодня - праздник, отмечаемый раз в 4 годаСегодня - праздник, отмечаемый раз в 4 года

29 февраля по календарю удачи - хороший день почти для всех. Особенно он благоприятен для женщин, добрые мысли и планы имеют все шансы воплотиться в жизнь. Сегодня не следует оставаться в одиночестве. Сегодня можно экспериментировать с внешностью.


Центр Киева — без воды

Центр Киева — без воды | Киев | СЕГОДНЯ

Центр Киева — без воды
Водоснабжения нет из-за повреждения сети сразу в трех районах столицы. Воды нет в Шевченковском, Подольском и Голосеевском районах столицы. Сегодня из-за повреждения водопроводной сети на трех улицах временно без водоснабжения остались жители домов в трех районах.
На Рівненщині планують погасити зарплатні борги до кінця року
На Рівненщині планують погасити зарплатні борги до кінця року

Таке доручення від голови облдержадміністрації Василя Берташа отримали на засіданні колегії облдержадміністрації районні та міські очільники. Так, за підсумками минулого року Рівненщина була в лідерах за темпами погашення заборгованості із виплати заробітної плати. Про це повідомила прес-служба Рівненської ОДА.



Друзі сайту

"Радио Тут Зайцев фм! Ты не поверишь! Дом 2 новости и слухи дом2.ру "Тут Зайцев нет! Скачать музыку 2015

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


...
Яндекс.Метрика


Сайт міста Переяслав-Хмельницький.© 2024
Seo анализ сайта Рейтинг@Mail.ru