Ознайомитися з новинами міста Переяслав-Хмельницького. На сайті Ви знайдите багато корисної інформації про саме місто так і для себе. В основу сайта покладена інформація про місто Переяслав-Хмельницький та район
Новини Києва за сьогодні Наповнення та оновлення стрічки новин за сьогодні Воскресенье 09.02.2025. Розділ сайту як Новини України пропонує своїм читачам ознайомитися з
цікавими новинами України за сьогодні а зокрема міст обласного значення
та Автономної Республіки Крим. В розділі Новини України офіційні новини з
посиланням на сайти обласних та районних рад. Новини від офіційних
сайтів міської ради в якому Ви проживаєте. Інформаційний довідник
Переяслав-Хмельницького розширює свої можливості подання інформації для
читача і саме тому пропонує ознайомитися з останніми цікавими новинами
та провести свое дозвілля дізнаючись останніі новини Вашого міста а саме: за станом на 09.02.2025 Воскресенье Реклама:
Поделки своими руками для дома. Идеи декора мастер класс подарков фото Последние новости дом2 слухи дом 2 и сплетни за сегодня с дом 2, дом2новости слухи сегодня
Водяне – село Зміївського району Харківської області на лівому березі р. Уди.
У селі збереглися залишки скіфського городища V-III ст. до н.е. і слов’янського городища VI-VII ст.
Водяне відоме завдяки Борисо-Глібському жіночому монастирю, який був
створений у 1997 році. А храм Бориса та Гліба почали будувати у 2 пол.
ХІХ ст., і закінчили у 1905 році. До 1991 року храм був недіючим,
руйнувався. Належить до цегельного стилю культового будівництва,
поширеного на Слобожанщині у кінці ХІХ - поч. ХХ ст.
Як свідчать джерела, 20 липня 1997 року у храмі відбулося чудо: під
час літургії оновилася найстаріша ікона спаса нерукотворного. Ікона
почала блищати золотистим світлом, образ Спасителя став більш чітким, а з
боків проявилися ліки Архангелів Михаїла та Рафаїла. Від ікони протягом
п’яти днів лилося неземне благоухання. З тієї пори ікона вважається
чудодійною.
У дворі монастиря є криниця з лікувальною освяченою водою.
Р.S. За часів радянської влади (і, відповідно, раніше) краєвид
монастиря був куди більш мальовничим – його не спотворював паркан і
чисельні монастирські споруди з білої цегли, які з’явилися тут останнім
часом.
Як доїхати? Від автостанції біля Конного ринку автобус на Зміїв.
Сьогодні 28 лютого, у Львові відбувся перший в цьому році земельний аукціон. На відкритих торгах продали земельні ділянки за більш ніж 5 млн. грн. Найзапекліша боротьба була за останній лот аукціону – земельну ділянку на Науковій, 2-Б,площею 947 м², на якій в майбутньому збудують торговий центр. Лот був проданий за ціною 1 млн. 700 тис. грн., стартова ціна лота складала 337 тис. 813 грн., 84 коп.
Замок закоханих – так часто називають середньовічний палац Сент-Міклош в селищі Чинадійово Мукачівського району.
В його стінах понад три століття тому зародилося палке кохання графині Ілони Зріні та угорського повстанця Імре Текелі. Місцеві мешканці кажуть: нині привид графині блукає замком. І допомагає самотнім знайти пару, а закоханим – одружитися.
Красуня-хорватка Ілона Зріні була власницею замку. Її коханий – молодий король куруців, повстанець проти австрійської імперії. Палка любов графині з угорським воїном, що боровся проти австрійського панування, була небезпечною для обох. Невдовзі після весілля Імре Текелі ув’язнюють. Через своє кохання графиня втратила багатство і титули, дітей забрали в монастир. Та вона навічно залишилася символом вірності та відданості.
Церкви запорозькіх козаків Запорозкі козаки були глибоко віруючими людьми, вони дотримувалися християнської православної віри. На Запорозькій Січі рятувалися від кріпацтва й переслідування люди різних націй. Утікачі мусили хреститися в православну віру.
В добу феодалізму весь світ був віруючим, релігія була єдиною панівною формою ідеології. Атеїстичні погляди теж існували, але становили виняток. Навіть богоборчі ідеї нерідко вдягалися в релігійні шати.
Релігія в ті часи супроводжувала людину на кожному кроці. Церква освячувала всі найважливіші етапи її життя і діяльності. Народження — хрещення, весілля — вінчання, помирає людина — причащається у священика, а потім — церковна відправа поховання. Молебнем освячувалися початок чи кінець трудових процесів, визначні політичні події, виступ козаків на війну. Першими букварями були часослови та інші релігійні книжки. Відвідуючи щоденно церкву, людина одержувала моральні настанови, задовольняла свої естетичні та духовні потреби. А релігійні свята — як-от Різдво Христове чи свято над святами Великдень — супроводжувались чудовими обрядами, духовним очищенням.
Релігія давала людині моральний кодекс. Залишмо поки осторонь ті викривлення і зловживання, бузувірства й неподобства, яких чимало знає історія церкви. В ідеалі християнська релігія, головними постулатами якої є любов до ближнього і милосердя, безперечно, гуманізувала людину в ті жорстокі часи кривавих війн.